Bliżej

"Bliżej" to film, w którym możemy podziwiać znakomitą formę aktorską Brytyjczyka Clive'a Owena. Jest to pozycja w jego filmografii bardzo ważna, albowiem za kreację w niej został nominowany do prestiżowego Oscara (ponadto otrzymał za nią Złoty Glob). Ogólnie film ten zdobył dwie nominacje do tej statuetki - drugą została uhonorowana znakomita Natalie Portman. Nie były to jedyne wyróżnienia, jakie posypały się pod adresem tej produkcji. Została ona nakręcona przed pięcioma laty. wyreżyserował ja Mike Nichols, scenariusz natomiast napisał Patrick Marber. Oprócz powyżej wspomnianej dwójki na ekranie można było podziwiać takich aktorów jak między innymi Julia Roberts, Jude Law, Colin Stinton, Nick Hobbs oraz Robert Dearle. Mówiąc najogólniej, jest to historia czwórki dorosłych osób, których losy zostają w przedziwny sposób ze sobą splecione - to taki miłosny czworokąt. Jest to historia o miłości, namiętności, zdradzie i kłamstwach - czyli o tym wszystkim, z czym mammy do czynienia na co dzień.

"Plan doskonały" to równie doskonała propozycja dla wszystkich wielbicieli talentu znakomitego brytyjskiego aktora Clive'a Owena. Tak poza tym, to jest to kawał naprawdę porządnego kina. Swoją światową, jak również i polska premierę film ten miał przed trzema laty. za jego wyreżyserowanie odpowiedzialny był Spike Lee, scenariusz natomiast napisał Russell Gewirtz. Owenowi na planie partnerowali tak znakomici aktorzy jak między innymi Denzel Washington, Jodie Foster, Willem Dafoe, Christopher Plummer oraz Peter Frechette. Owen wcielił się tutaj w postać Daltona Russella - jest on włamywaczem charakteryzującym się ponadprzeciętną inteligencją i niesamowitą błyskotliwością. Postanowił obrabować bank, przemyślał bardzo sprytny plan oraz zabrał się z grupą zaufanych ludzi do realizacji całego przedsięwzięcia. Po piętach depcze mu jednakże agent FBI, który dorównuje mu inteligencją i również jest znakomitym psychologiem. Wtedy właśnie pojawia się Madeliene White z dosyć nietypową propozycją.

Clive Owen w komiksowym wydaniu? Czemu nie? Jeżeli komus tego rodzaju produkcje odpowiadają, koniecznie powinien zobaczyć znakomity film zatytulowany "Sin City - Miasto grzechu". Zdobył on aż taką popularność, że doczekał się kontynuacji - aby ją obejrzeć, trzeba jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość, albowiem jej premiera przewidziana jest na przyszły rok dopiero. "Sin City - Miasto grzechu" to obraz nakręcony przez czterema laty. za jego wyreżyserowanie odpowiedzialny był Robert Rodriguez, aczkolwiek współpracowały z nim w tym zakresie jeszcze dwie osoby - jedną z nich był nie kto inny, jak Quentin Tarantino. Ponadto Rodriguez napisał do filmu scenariusz. Oprócz Clive'a Owena zobaczyć w tej produkcji można było takich aktorów jak dla przykładu Mickey Rourke, Bruce Willis, Benicio Del Toro, Jessica Alba, Josh Hartnett oraz Rosario Dawson. Film zdobył wiele wyróżnień, pośród których wymienić wypada nominację do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Całość utrzymana jest w komiksowej konwencji.

Tagi: scenariusz, reżyser, grzech | Katalog podstron

Od czytelnika


"Pogromcy duchów" to film, który tryumfy na ekranach kin święcił w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Dzisiaj film ten liczy sobie lat dwadzieścia pięć i zaliczany jest do klasyki. Został wyreżyserowany przez Ivana Reitmana, natomiast nad sc…

Bliżej

Dalej

Prognoza na życie

Dalej

Smith

Mr. & Mrs. Smith to popis charyzmatycznych zdolności Brada Pitta i Angeliny Jolie. To także miejsce, gdzie zrodziła się ich miłość. Ale co o filmie - każde z nich pracuje w konkurencyjnie firmie specjalizującej się w zabójstwach na zlecenie. Mimo że są ma…
Dalej

Hamlet

Dalej