Brad Pitt

Filmy i aktorzy Vincent Vega jest jedną z głownych postaci "Pulp Fiction". Film ten został okrzyknięty bezapelacyjnie najlepszą produkcją w karierze Quentina Tarantino, chociaż inne również były niczego sobie. Jules jest natomiast jednym z gangsterów działającym dla Marsellusa Wallace, jednej z największych szych w Los Angeles. Współpracuje z niezwykle opanowanym Julesem Winnfieldem. Sam natomiast jest niby wyluzowany, ale w momentach krytycznych, kiedy nie wszystko idzie zgodnie z jego planem, staje się neurotyczny, panikuje, ale mimo wszystko zachowuje trzeźwy umysł. Tak się właśnie staje, kiedy przez przypadek będąca pod jego opieką żona szefa przedawkowuje heroinę. W panice zawozi ją do swojego znajomego handlarza narkotykami i leczy ją zastrzykiem adrenaliny. Niestety Vincent ginie w połowie filmu, kiedy siedzi w mieszkaniu Butcha - boksera który oszukał Marsellusa - i czeka na niego, by wykonać wyrok. Jednak zostawia broń na wierzchu i idzie do toalety, a w tym momencie Butch wchodzi do domu i wykorzystuje to. Zabija Vincenta po chwili wahania.

Jules Winnfield to najbardziej wyrazista postać filmu "Pulp Fiction". Współpracuje razem z Vincentem Vega i jest specjalistą w wykonywaniu egzekucji. Jego szefem jest jeden z największych gangsterów Los Angeles - Marsellus Wallace. Kiedy zleca im zabicie kilku dzieciaków, którzy chcieli go oszukać, idzie wszystko dobrze, do czasu, kiedy przypadkiem zabijają swojego wspólnika. Jednak opanowanie i zmysł Julesa ratuje ich przed wpadnięciem w ręce policji. Jego spokój i filozofia życia wypływa na wierzch, kiedy jedząc śniadanie w małej restauracji jest świadkiem amatorskiego napadu narzeczonych. Postanawia ich nie zabijać, a zwyczajnie spróbować nawrócić. O mały włos nie przypłaca tego swoim życiem, ale pozornie - w rzeczywistości wszystko ma w ręku, sytuacja jest całkowicie pod jego kontrolą. Udaje mu się nawrócić zdegenerowanych zakochanych i sam postanawia odejść z biznesu, po prostu wycofać się i żyć normlanie. Twierdzi, że dzisiejsza sytuacja - o mały włos nie został zabity - była kontrolowana przez Boga, który postanowił nad nim czuwać. I to jest dobra decyzja, parę dni później jego kolega ginie, a on jest wolny i cieszy się życiem.

Mia Wallace to główna postać filmu "Pulp Fiction". Pojawiała się często na plakatach reklamujących ten film. Jest to rozpuszczona żona szefa bossa gansterskiego trzęsącego całym Los Angeles - Marsellusa Wallace'a. Kiedy ten wyjeżdża poza miasto w interesach, umawia ją z Vincentem, by ten zapewnił jej rozrywkę. Jadą więc razem do klubu, gdzie rozmawiają o filmach, o tym, jaka Mia jest i o masażu stóp. Potem postanawia wziąć udział w konkursie tańca i wygrać trofeum. Taniec wygląda ślamazarnie, jest kiepski i wygląda jak kiepska imitacja amatorskiego już tańca. Jednak zdobywają trofeum - później okazuje się, że po prostu je ukradli - i jadą do domu. Mia na chwilę zostaje sama i dostrzega heroinę w kieszeni Vincenta, ale myśli, że to amfetamina. Jest jej mało zabawy, więc wciąga porządną kreskę nosem. I zaczyna się koszmar. Zapada w śpiączkę i niewiele zostało jej życia, może parę godzin. Vincent robi co może - zabiera ją do kolegi, który handluje heroiną, i tam cudem udaje im się przywrócić ją do życia. Mia wraca zmarnowana do domu i umawia się z Vincentem, że o niczym nie powiedzą Marcellusowi.

Tagi: pitt, raggae, aktor | Katalog podstron

Od czytelnika


Grey's Anatomy to angielska nazwa Chirurgów, medycznego filmu telewizyjnego.Shonda Rhimes jest twórczynią Chirurgów, natomiast producentem jest telewizja ABC. Jest to połączenie filmu obyczajowego, dramatu i komedii. Chirurdzy są historią pięciu stażystów…

Filmy wachowskich

Dalej

Posępność

Dalej

Małżeństwo i rodzina

W czasie, gdy Lucjano pokazywał kolejne szczeble kariery by osiągnąć status gwiazdy, jego żona Adua, zabezpieczała sobie pozycję u jego boku. Zdecydowała się sprawować pieczę nad rodzinnym majątkiem i kontrola finansów. Ponadto stała się oficjalną archiwi…
Dalej

Problematyka kompanii

Dalej