Bond

Filmy i aktorzy Dwa zera oznaczają licencję na zabijanie, chodzi oczywiście o kod najsłynniejszego agenta na świecie - 007 i Jamesa Bonda. Od kiedy po raz pierwszy James Bond walczył o ocalenie planety, w 1962 roku w filmie pod tytułem "Doktor No", odtąd świat polubił słynnego agenta Jej Królewskiej Mości. Przez kolejne lata powstawały następne filmy opowiadające przygody Jamesa Bonda. Dziś, blisko pięćdziesiąt lat od pierwszej ekranizacji agent Bond pojawiał się na ekranach kin już 22 razy. W postać filmowego bohatera wcielali się tacy znamienici aktorzy jak: Sean Connery (6 filmów), George Lanzeby (tylko 1 raz), Roger Moore (7 razy), Timothy Dalton (2 razy), Pierce Brosnan (4 razy) i Daniel Craig (2 razy). Ten ostatni wcieli się w rolę agenta 007 jeszcze dwukrotnie, w 2010 i 2012 roku.Najbardziej pamiętamy oczywiście młodziutkiego Seana Connery`ego i Rogera Moora, którzy w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości walczyli z największymi okrutnikami ziemi i pokonując ich ratowali od zagłady wiele narodów globu.

"Zawód szpieg" (Spy Game) to jeden z najbardziej znanych filmów traktujących o szpiegostwie i tajnym wywiadzie. Co w tym filmie jest takiego niezwykłego i zajmującego? Pokazuje on prawdziwe relacje w siedzibie CIA. Tam nie ma miejsca na litość, wywiadem rządzą bezwzględni ludzi, którzy w krytycznych sytuacjach wypierają się swych agentów. Film nie byłby niczym nowym, gdyby nie element przyjaźni dwóch agentów. Jeden pracuje w siedzibie CIA, drugi w terenie, wcześniej oboje przemierzali świat i wielokrotnie służyli z oddaniem swojej ojczyźnie. Ten pierwszy agent to Nathan Muir (Robert Redford), drugi to Tom Bishop (Brad Pitt). Kiedy Tom Bishop zostaje uwięziony, a agencja nie chce mu pomoc, to do akcji wkracza Nathan Muir, który swoimi kanałami i matactwem w biurze stara się zorganizować pomoc agentowi.Film "Zawód szpieg" wszedł na ekrany kin w 2002 roku i od razu zyskał sporą rzeszę wielbicieli. Reżyserem filmu jest Tony Scott.

Był jedynym, który uciekł ze słynnego więzienia Alcatraz. Mimo to został złapany i osadzony w rożnie silnie strzeżonym więzieniu. Cały czas zakuty w kajdany, po wielu latach niewoli jednak Stany Zjednoczone będą potrzebowały pomocy brytyjskiego agenta, kapitana Johna Patricka Masona (Sean Connery). Więzienie Alcatraz zostało bowiem opanowane przez szaleńca, który bierze zakładników i ma przy tym śmiercionośną broń chemiczną. Nikt nie wie, w jaki sposób niezauważenie dostać się na wyspę i do wnętrza więzienia.

Tagi: bond, agent, słynny | Katalog podstron

Od czytelnika


Brad Pitt w roli antycznego bohatera? To możliwe, nawet raz się już zdarzyło. O "Troi" jednak chcemy jak najszybciej zapomnieć przez wzgląd na całą sympatię ku Bradowi Pittowi. Rola Achillesa bowiem nie była najlepszą w jego karierze - i to delikatnie mów…

Ptaki Hitchococka

Dalej

Filmy z banderasem

Dalej

Imie róży

Jedną z najbardziej pamiętnych ról Seana Connerego jest postać Williama z Baskerville w "Imieniu róży". Dlaczego właśnie ta rola? Przez wzgląd na fantastyczna książkę, która została zaadoptowana jako scenariusz do filmu (o tym samym tytule co książka). To…
Dalej

Pan życia i śmierci

Dalej