Braveheart

Filmy i aktorzy "Braveheart - Waleczne Serce" to film, którego z pewnością nie da się pominąć, jeśli mówi się o najlepszych filmach wszechczasów. Lista nagród i wyróżnień, jakimi obraz ten został uhonorowany jest naprawdę imponująca - znalazło się w tym gronie między innymi sześć statuetek Oscara na jedenaście nominacji. Film ten zarówno swoją światową, jak i polską premierę miał przed czternastoma laty. wyreżyserował go Mel Gibson, który także wcielił się w rolę główną. Autorem scenariusza z kolei był Randall Wallace. Oprócz wspomnianego powyżej Gibsona na ekranie podziwiać można było takich aktorów jak między innymi James Robinson, Sean Lawlor, Sandy Nelson, James Cosmo, Sean McGinley oraz Andrew Weir. Akcja tej opowieści rozgrywa się w Szkocji u schyłku trzynastego stulecia. Są to czasy, kiedy krajem tym zaczyna władać monarcha angielski, a mianowicie Edward I. Szkocki tron zdobywa jednak w takich okolicznościach, które okupione zostały ogromną ilością krwi. To, oczywiście, nie wszystkim się podoba.

Filmów, które można zaliczyć do kategorii rewelacyjnych jest naprawdę bardzo dużo. Jednym z nich jest niewątpliwie produkcja powstała w koprodukcji francusko-amerykańskiej zatytułowana "Leon zawodowiec". Obraz ten uhonorowany został wieloma wyróżnieniami, pośród których znalazło się dla przykładu siedem nominacji do Cezara. Reżyserem filmu był Luc Besson, który także napisał do niego scenariusz. W roli tytułowej zaprezentował się Jean Reno, a na planie towarzyszyli mu tacy aktorzy jak między innymi Gary Oldman, Natalie Portman, Danny Aiello, Peter Appel, Willie One Blood oraz Don Creech. Akcja tej opowieści rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, a uściślając - w Nowym Jorku. Jej główny bohater to Leon - mężczyzna jest z pochodzenia Włochem, ale mieszka w Stanach. Jest zabójca na zlecenie i uchodzi za jedną z najlepszych w swoim fachu specjalistów. Pewnego dnia w jego życie wkracza dziewczynka imieniem Matylda - jej rodzina została zamordowana przez skorumpowanego gliniarza i jego ludzi.

Ekranizacji słynnej powieści autorstwa Brama Stokera było mnóstwo, aczkolwiek niewątpliwie najlepszą z nich jest ta sprzed siedemnastu lat. Film zatytułowany "Bram Stoker's Dracula" zostal wyreżyserowany przez Francisa Forda Coppolę, natomiast scenariusz do niego napisał James V. Hart. Warto w tym miejscu nadmienić, iż wspaniałą ścieżkę dźwiękową do tej produkcji skomponował Wojciech Kilar. Obraz został uhonorowany rozlicznymi nagrodami i wyróżnieniami, pośród których znalazły się także trzy Oscary na cztery nominacje. W postać tytułową wcielił się znakomity aktor brytyjski Gary Oldman, na planie zaś partnerowali mu takie znakomitości jak między innymi Winona Ryder, Anthony Hopkins, Keanu Reeves, Sadie Frost, Tom Waits oraz Monica Bellucci. Początek tej niezwykłej opowieści umieszczony jest w stuleciu piętnastym, następnie zaś widz przenosi się w okres cztery wieki późniejszy. Jest to jedna z najpiękniejszych historii miłosnych - o uczuciu, które nigdy nie zostało spełnione, a przetrwało wieki.

Tagi: james, agent, słynny | Katalog podstron

Od czytelnika


Bob Marley - prekursor reggae.Któż nie zna Boba Marleya? Miłośnicy reaggae, ska, rocka i wielu wielu innych gatunków muzycznych znają tego jamajskiego artystę, który rozpropagował muzykę reggae. Urodzony w roku 1945 był żarliwym wyznawcą rastafarianizmu, …

MJ

Dalej

Noc w muzeum

Dalej

aktor

 Warto wiedzieć, iż każdy użytkownik może zostać autorem strony filmweb. Jak to zrobić? Nic prostszego, wystarczy założyć konto i aktywnie działać. Każdy z użytkowników może dodawać własne recenzje czy opisy filmów. Jednak i ci, którzy nie mają lekkieg…
Dalej

produkcja filmów promocyjnych

Dalej