Buffalo Soldiers

Filmy i aktorzy Nie jest to amerykański film. Film Buffalo Soldiers nie jest amerykańską produkcją. Jednak mimo wszystko jest to z całą pewnością film godny naszej uwagi. Film ten zalicza się tak naprawdę do dwóch gatunków. Pierwszym z nich jest komediodramat, a drugim czarna komedia. Jest to z całą pewnością bardzo wartościowa produkcja, którą po prostu warto obejrzeć. Co do tego nie mam raczej kompletnie żadnych większych wątpliwości. Film Buffalo Soldiers miał swoją premierę dokładnie ósmego września dwa tysiące pierwszego roku na Festiwalu Filmowym w Toronto w Kanadzie. Było to już dokładnie osiem lat temu. Jednak w Polsce wszedł on na ekrany kin zdecydowanie później, bo dokładnie w dniu dziesiąty października dwa tysiące trzeciego roku, czyli już dwa lata później. Film Buffalo Soldiers jest produkcji brytyjsko- niemieckiej. Jest to z całą pewnością film, który niesie ze sobą naprawdę bardzo ważne przesłanie, którego zrozumienie jest tak naprawdę absolutnie niezbędne dla zrozumienia całego filmu. W każdym razie warto poświęcić dziewięćdziesiąt osiem minut na jego zobaczenie.

Film wart uwagi? Czy film Brylanty pani Zuzy jest tak naprawdę w ogóle warty uwagi? Jest to niewątpliwie bardzo dobre pytanie. Nie ma na nie jednak jednoznacznej odpowiedzi. Jest to bowiem film raczej bez żadnego konkretnego przesłania. Nie przedstawia on również żadnej szczególnie wartości historycznej. Z tego też względu film Brylanty pani Zuzy ma przede wszystkim na zadowolić pod względem rozrywki. A to już może sprawić, iż oglądanie filmu Brylanty pani Zuzy będzie po prostu, najzwyczajniej w świecie startą czasu. Produkcja Brylanty pani Zuzy miała swoją premierę już bardzo dawno temu, bo dokładnie dnia dwudziestego pierwszego marca tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego drugiego roku, czyli już dokładnie trzydzieści siedem lat temu. Jest to więc już jednak dość stary film. Jest to film produkcji polskiej. Zalicza się on do gatunków filmów kryminalnych. W każdym razie Brylanty pani Zuzy jest z całą pewnością produkcją absolutnie wartą obejrzenia po ciężkim dniu pracy. Można się przy nim bez kompletnie żadnych kłopotów odprężyć. Warto go na pewno zobaczyć.

Ich morderstwo zostaje nagrane na kamerze badającego zachowania ptaków ornitologa. Wkrótce ornitolog również ginie, ale w międzyczasie dowody zbrodni podrzuca adwokatowi Robertowi Deanowi (Will Smith). Teraz bezwzględni agenci polują na niego. Z pomocą przychodzi mu były agent, Brill/Edward Lyle (Gene Hackman).

Tagi: flirt, elektronika, buffalo | Katalog podstron

Od czytelnika


Sposobów, w jaki do tej pory zinterpretowano najsłynniejszą sztukę autorstwa Williama Szekspira jest mnóstwo. Jednym z przykładów tego jest film zatytułowany "Hamlet" nakręcony przed dziewięcioma laty. Został on wyreżyserowany przez Michaela Almereydę, kt…

Najgorsze filmy

Dalej

Bat 21

Dalej

Pogromcy duchów

"Pogromcy duchów" to film, który tryumfy na ekranach kin święcił w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Dzisiaj film ten liczy sobie lat dwadzieścia pięć i zaliczany jest do klasyki. Został wyreżyserowany przez Ivana Reitmana, natomiast nad sc…
Dalej

Filmowa ikona

Dalej