Vinija Saluja

Filmy i aktorzy Vinija Saluja - marzyła o karierze sławnej modelki. Jej pokój zdobiły zdjęcia słynnych gwiazd. Wszędzie można był je dostrzec. Nawet naokoło łóżka, na materiale baldachimu przyklejone były zdjęcia sławnych modelek, aktorek i piosenkarek. Vinija od małego wierzyła, że jej się uda. Zawsze bowiem miała tylko to jednio marzenie. Niestety w domu rodzinnym nikt jej nie wspierał. Matka uważała, że jej przeznaczeniem jest gotowanie, prasowanie i życie dla męża i rodziny. Nawet ustawili jej małżeństwo. Kiedy Vinija dowiedziała się, że ma to być kujon, którego znała ze szkolnych lat i jakże nienawidziła, powiedziała, że go nie poślubi. Niestety matka nie chciała tego słuchać. Vinija zagroziła, że ucieknie. Nikt nie wziął tego na poważnie. Ojciec ją rozpieszczał, ale był tego samego zdania co matka, że powinna wyjść za mąż za 10/10 (bo tak Vinija nazywała tego niby jej przyszłego męża). Nie wytrzymała. W nocy po groźbie ucieczki rzeczywiście wymknęła się z domu. Niestety do eliminacji jej nie przepuścili z powodu jakichś głupich zakazów. Vinija była bardzo smutna. Ale postanowiła, że się nie podda. Na stacji kolejowej poznała miłego Raja. Ten dodał jej otuchy. Nazajutrz pojechała do innego miasta, w którym również jej nie przyjęli. Postanowiła, że tak dalej być nie może. Po spotkaniu z Rajem postanowiła, że już nie będzie próbowała.

Raj wychowywany w ubogiej rodzinie marzył o pieniądzach zdobytych przez małą pracę. Nie chciał pracować jak jego ojciec, który był konduktorem. Uważał, że to nie jest wyjątkowa praca. Zawsze powtarzał, że jeśli jego ojciec umrze to pociągi nie staną by uczcić jego pamięć, pamięć o tym jak ciężko pracował dla państwa, dla ludzi. Kolejarze uważali to za głupstwo, bo wielu konduktorów umiera i jakby pociągi miały za każdym razem stawać na minutę ciszy to nigdy nikt by nie dojechał. Po jedno to racja, ale przecież można by było tylko na tej trasie zatrzymać pociągi, na tej, na której kursował konduktor. Kiedy ojciec umówił Raja na przesłuchanie w sprawie pracy, a ten nie przyszedł, ojciec bardzo się zdenerwował. Ale Raj powiedział, że on takiej pracy nie chce. Wtedy ojciec powiedział, że umówił go na następne spotkanie i jeśli nie przyjdzie to niech lepiej się wyprowadzi z domu rodzinnego, bo on nie jest w stanie mu zapewnić tego, czego Raj by chciał. Raj postanowił uciec. Ze swoją ofertą poszedł do firmy, która wzięła projekt, ale nie zapłaciła, bo uznała, że jest słaba. Pojechał do głównej siedziby, a tam okazało się, że ci, którzy odrzucili jego propozycję, wykorzystali go. Uznał, że nie warto być uczciwym. Stał się Bunty'm.

Kiedy Raj i Vinija spotkali się po raz pierwszy na stacji kolejowej mieli jeszcze nadzieję, lecz po tym jak ich oszukano i wykorzystano, przypadkiem spotkali się znowu. Raj powiedział o tym jak pracownik tej firmy go wykorzystał. Vinija przyznała mu rację, że był to okropny człowiek. Raj powiedział, że zabierze to co jego, a mianowicie pieniądze, a Vinija dostanie połowę za pomoc. Ona się zgodziła. Oszukali pracownika firmy, który wyłożył pieniądze z własnej woli. Tylko oni go namówili. Ale nie można tego nazwać przestępstwem. Kiedy wyjeżdżali z miasta, zapytano ich przy wejściu do autobusu o imiona. Raj nazwał się Bunty, a Vinije nazwał Babli. Ta go z całej siły uderzyła bagażem. Nie spodobało jej się to imię, uważała, że jest jak dla grubaski. W autobusie obmyślili kolejny plan. Kantowali bardzo długo i zawsze udawał im się uciec. Ścigał ich policjant, któremu zawsze udawało się dopiąć celu. W końcu zaczął myśleć jak oni. A tymczasem oni pobrali się i spłodzili dziecko. Kilka miesięcy później, mieli wykonać ostatni skok. Niestety policjant ich złapał. Dziecko się urodziło. Jechali już do aresztu. Jednak policjant się zlitował i wypuścił ich. Oni w domu rodziców Raja prowadzili spokojne życie. Jednak, gdy mały Papu podrósł, wrócili na ścieżkę oszustwa i kantowali długo i szczęśliwie.

Tagi: buffalo, policjant, scenariusz | Katalog podstron

Od czytelnika


Kiedy 1985 roku, niemiecki pisarz Patrick Süskind wydał swoją powieść zatytułowaną "Pachnidło" nikt nawet nie przypuszczał, że książka ta zyska uznanie w świecie filmu i zekranizowana zostanie kinowym przebojem. Tymczasem "Pachnidło" w 2006 roku znalazło …

Obsada filmu

Dalej

Elton John

Dalej

Łowca przygód

Sean Connery zagrał także w filmie przygodowym. I tow dodatku w jednym z tych, który okazał się ogromnym sukcesem finansowym, bowiem do dziś dzień kupujemy te produkcję by mieć owy film w swojej domowe wideotece. Chodzi oczywiście o słynna trzecią część "…
Dalej

Bond

Dalej