Butch Coolidge

Filmy i aktorzy Butch Coolidge to bokserski cwaniak występujący w filmie "Pulp Fiction". Jest cwaniakiem, który wie, jak sobie poradzić w życiu. Nigdy nie znał swojego ojca, ponieważ ten zginął w wojnie w Wietnamie. Kiedy był młody, przyszedł do niego kolega ojca, z którym przechodził piekło wojny. Obiecał przekazać mu zegarek od ojca z wieloletnią tradycją. Kiedy Butch jest już dorosły i wygrywa walki bokserskie wchodzi w układ z Marcelussem Wallesem, szychą podziemnego Los Angeles - podłoży się podczas finałowej walki. Dostaje za to ogromne pieniądze. Jednak kombinuje na swój sposób, czyli obstawia za pośrednictwem brata wszystkich bukmacherów typując swoją wygraną. Obstawia za duże kwoty, więc na ringu się stara - i to tak, że jego przeciwnik ginie. Kiedy dowiaduje się, że jego dziewczyna zostawiła drogocenny zegarek, wraca do domu po niego. Zastaje tam żołnierza Wallace'a i zabija go. Potem ratuje z opresji samego Wallace'a, dzięki czemu sprawa o kancie jest zapomniania, ale pod warunkiem, że sam wyjedzie z miasta i nigdy już nie wróci. Butch godzi się na to, zabiera swoją narzeczoną i ucieka do innego stanu.

Theodor to postać główna filmu "Cztery pokoje". To film, w którym Quentin Tarantino nakręcił gościnnie scenę. Theodor, który woli być nazywany Tedem, spędza noc sylwestrową w pracy. Jest boyem hotelowym ważnego, wielkiego hotelu i musi dopilnować, by wszelkie zachcianki gości zostały spełnione. Ted dwoi się i troi, by sprostać dziwnym, perwersyjnym, a niekiedy i niebezpiecznym zachciankom bogatych Amerykanów. W jednym z pokoi musi uprawiać seks, w drugim bawić się w niebezpieczne gierki z pijanym mężem kobiety, która rzekomo go zdradza i chce teraz z nim wyrównać rachunki. Potem jest pokój z gangsterem, który zleca mu opiekę nad swoimi dziećmi, a sam ze swoją żoną idą na imprezę. Ted po czasie wchodzi do pokoju i zastaje go w olbrzymim burdelu, dzieci są pijane, palą, a w łóżku leży ciało martwej kobiety. Panikuje i chce rzucić to w diabły, ale postanawia obsłużyć jeszcze jeden pokój, w którym siedzi znany amerykańaski reżyser. Tam z kolei ma odciąć palec jednemu z gości, ponieważ przegrał zakład. Zarabia na tym spore pieniądze, bez skrupułów tnie tasakiem palca i wychodzi zadowolony z siebie i sumy, jaką uzbierał tej nocy za napiwki.

Kaskader Mike lubi szaleństwo samochody i piekne kobiety. Ale kobiety lubi w nieco innym kontekście niż każdy normalny mężczyzna. Mianowicie bardzo cieszy go, kiedy ma okazję je zabijać. Co jakiś czas wybiera się zatem na łowy, wypatruje ofiary, delektuje się ich towarzystwem, obserwuje je, a potem morduje. Jego ofiarami padają naćpane, napite dziewczyny z miasta, które poznają go w barze poza miastem. On tej nocy nie wypił ani łyka alkoholu, ma plan. Kiedy wracają samochodem samotną trasą, ten mija je (wcześniej zabijając ich koleżankę) na kilkaset metrów i staje czołem w ich stronę. Gasi światła i rozpoczyna pęd w ich kierunku. Następuje czołowe zderzenie, po którym dziewczyny są całkowicie zmasakrowane, a on, używając samochodu kaskaderskiego, wychodzi z tego z powierzchownymi obrażeniami. Jego następne ofiary jednak okazują się twarde niż poprzedniczki. Jedna jest dwie są kaskaderkami i potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach. Kiedy zatem Mike chce je zabić, role się odwracają i sam staje się ofiarą. W końcu zostaje przez dziewczyny złapany i zabity.

Tagi: gatunek, grzech, dziewczyny | Katalog podstron

Od czytelnika


Fantastyka często nawiązuje do naszych teraźniejszych czasów. Twórcy tego gatunki filmów i książek starają się przez to udowodnić, jaki potencjał leży w odkryciach. Często ich "fantastyczne przepowiednie" się iszczą i pojawiają się w naszym codziennym życ…

Różne programy

Dalej

Kod da Vinci

Dalej

Buffalo Soldiers

Nie jest to amerykański film. Film Buffalo Soldiers nie jest amerykańską produkcją. Jednak mimo wszystko jest to z całą pewnością film godny naszej uwagi. Film ten zalicza się tak naprawdę do dwóch gatunków. Pierwszym z nich jest komediodramat, a drugim c…
Dalej

Poznaj mojego tatę

Dalej