Człowiek w żelaznej masce

"Człowiek w żelaznej masce" to całkiem przyzwoita propozycja dla wszystkich wielbicieli produkcji kostiumowych. W jednej z głównych ról podziwiać w niej można znakomitego aktora rodem ze Stanów Zjednoczonych Johna Malkovicha. Wcielił się on w postać jednego ze słynnych muszkieterów, a mianowicie Atosa. Swoją premierę - zarówno światową, jak i polską - produkcja ta miała przed jedenastoma laty. Za jej wyreżyserowanie odpowiedzialny był Randall Wallace, który ponadto napisał do niej tez scenariusz. Oprócz Malkovicha w obrazie tym zaprezentowali się tacy aktorzy jak dla przykładu Leonardo DiCaprio, Jeremy Irons, Gerard Depardieu, Gabriel Byrne, Anne Parillaud oraz Peter Sarsgaard. Akcja tej opowieści rozgrywa się we Francji w pierwszych latach sześćdziesiątych siedemnastego stulecia. Krajem rządzi despotyczny Ludwik XIV. Za jego sprawą ginie syn Atosa, w związku z czym przyjaciele się spotykają i planują się za to królowi zrewanżować. Inspiracją do nakręcenia filmu była powieść Aleksandra Dumasa.

"Mary Reilly" to coś w sama raz dla wielbicieli nieco mroczniejszych klimatów. Film ten był co prawda reklamowany jako horror, aczkolwiek sporo w tym przesady. John Malkovich wcielił się tutaj w postać typu "dwa w jednym", a mianowicie Dr Jekylla i Mr Hyde'a. produkcja swoją premierę - zarówno światową, jak i polską - miała przed trzynastoma laty. Za jej wyreżyserowanie odpowiedzialny był Stephen Frears, scenariusz natomiast napisał Christopher Hampton. Oprócz Malkovicha w filmie tym podziwiać można takich aktorów jak między innymi Julia Roberts, Glenn Close, George Cole, Michael Sheen, Michael Gambon oraz Linda Bassett. Akcja tej opowieści rozgrywa się w Anglii. Główną jej bohaterką jest tytułowa Mary - pracuje ona w charakterze służącej u Jekylla. Jest jej tam dobrze, ma dobra pracę i spokój, co po traumatycznym dzieciństwie stanowi ogromną odmianę. Spokój ten zostaje jednak zaburzony, kiedy Jekyll mówi, iż zatrudnia u siebie niejakiego Hyde'a. A ten coraz bardziej fascynuje kobietę.

Historia "Pół Życie" rozpoczyna się od jazdą firmowym pociągiem po wielkim kompleksie. Widzimy, jak wielkich obszarów, wręcz gargantuicznych, jest super tajny kompleks eksperymentów naukowych Black Mesa. Poznajemy także Gordona Freemena, jednego z najmłodszych tutejszych naukowców. Jest dobry w tym, co robi, wykonuje wszystko z perfekcją, na strzelnicy ma same najwyższe noty. Jest uzdolniony niemal w każdej dziedzinie, której się tykał, prawdziwy z niego mózgowiec. Poznajemy jego postać, widzimy jak się porusza, jaka jest jego mrówcza funkcja w tym ogromnym kompleksie. Jednak już na początku jego przygód dowiadujemy się, że coś jest w bazie nie tak, wysiada jeden z akumulatorów, dochodzi do małej awarii, która, wydaje się, nie ma zbyt wielkiego znaczenia, ale to oczywiście nieprawda. Już niedługo dowiemy się, że to tylko początek, trzepnięcie motylim skrzydełkiem, którego podmuch spowoduje tornado, jakiego jeszcze świat nie widział. Jednak to wszystko za chwilę, narazie jest to kolejny spokojny dzień w bazie eksperymentalno naukowej Black Mesa. Co potoczy się dalej - tego dowiemy się śledząc relację, a zapewniam, że naprawdę warto. Jednym z większych problemów na skale krajowa jest alkoholizm. O nie tylko źródło problemów w barach po przez bijatyki lecz również konfliktów w rodzinie gdzie cierpią dzieci. Patrzenie na ludzi pijących i śmierdzących pod sklepem nie jest sprawa miła. Śmiejemy się z nich i czasem sami tacy jesteśmy. Czy to taka duża różnica upić się przed sklepem, w barze lub w domu. To mówi jedynie o statusie finansowym anie o statusie społecznym. Jeżeli każde urodziny i imieniny i każda okazje popijamy wódką to jest to alkoholizm. Możemy sobie wmawiać że nie jesteśmy uzależnienie. Ale czy Polacy naprawdę nie potrafią bawić się bez alkoholu?

Tagi: masowa, produkcja, opowieść | Katalog podstron

Od czytelnika


"Nieugięty Luke" to znakomity film z Paulem Newmanem w jednej z głównych ról. Za wcielenie się w postać Lucasa Jacksona został uhonorowany nominacją do Oscara - była to czwarta nominacja do tej nagrody w jego karierze. Generalnie rzecz biorąc, produkcja z…

Sprawozdanie

Dalej

Bunty

Dalej

Łowca androidów

Fantastyka często nawiązuje do naszych teraźniejszych czasów. Twórcy tego gatunki filmów i książek starają się przez to udowodnić, jaki potencjał leży w odkryciach. Często ich "fantastyczne przepowiednie" się iszczą i pojawiają się w naszym codziennym życ…
Dalej

produkcja filmów promocyjnych

Dalej