Czterdziestolatek

Filmy i aktorzy Film pokazuje życie Polaków za czasów komunizmu, ale również porusza problemy kryzysu wieku średniego. Reżyserem Czterdziestolatka był Jerzy Gruza, który sprytnie ukrył podteksty polityczne. Film był produkowany przez Telewizję Polską. Kontynuacją Czterdziestolatka był Czterdziestolatek. 20 lat później. Również powstał film pełnometrażowy Motylem jestem, czyli romans 40-latka i program sylwestrowy Sylwester Rodzinny - program z rodziną Czterdziestolatka. Głównym bohaterem był inżynier Stefan Karwowski - dyrektor Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, oraz jego rodzina. Możemy obserwować tu Polskę w latach 70., kiedy działał system nomenklatury w PRL, zbudowano PKP Warszawa Centralna, Trasę Łazienkowską i Trasę Toruńską. Czterdziestolatek stał się bardzo popularny, nie tylko w Polsce, ale i we Francji. Dostał wiele nagród, takich jak Srebrny Gwóźdź Sezonu w VII Plebiscycie Popularności Kuriera Polskiego dla Andrzeja Kopiczyńskiego, Złoty Szczupak i Złoty Ekran dla Anny Seniuk. Obecnie należy do filmów - legend polskiego kina i jest ulubionym serialem nie tylko ludzi starszych, ale i młodzieży i jest prawdziwym źródłem polskiego PRL-u.

"South Park" jest pierwszą bajką, która poruszyła tyle tematów na temat kontrowersji. Był to serial, który wymyśliła dwójka przyjaciół z małego miasteczka w Stanach Zjednoczonych. Opowiadał on historię czwórki kolegów ze szkoły podstawowej, którzy poznają prawdziwe życie. Są wulgarni, zazwyczaj rozpieszczeni. Pierwszym jest Kyle, Żyd, który wydaje się niekiedy najbardziej przezornym ze wszystkich. Jest Stan, najmądrzejszy, zawsze pod koniec puentujący wydarzenia, które miały miejsce w minionym odcinku. Jest i Kenny, biedne dziecko, które niemal w każdym odcinku ginie dziwną, niezapowiedzianą, często naciąganą do granic możliwości śmiercią. Na końcu jest Cartman, najbardziej rozpieszczony i otyły z dzieci - potrafi bez problemu manipulować matką. Cała czwórka jest niesamowicie sympatyczna, bardzo często wpada w kłopoty, które sama sobie organizuje, a potem nawet po trupach stara się jakoś zapobiec kolejnym wpadkom. Serial uzyskał wiele nagród, stał się kultowy już przy pierwszym sezonie, ale i z każdym odcinkiem tępiony był przez różne stowarzyszenia chroniące młodą publiczność przed telewizyjnymi skandalami.

Barbara wszystko co tylko robi to robi to dla dzieci ponieważ chce dla nich jak najbardziej nawet dzieci z sierocińca pokochała jak własne wnuki.

Tagi: polski, serial, dzieci | Katalog podstron

Od czytelnika


"Honor Prizzich" to film naprawdę rewelacyjny, chociaż do kategorii arcydzieł zaliczyć się go nie da. Warto go jednak obejrzeć - chociażby ze względu na znakomitą kreację Jacka Nicholsona, która przyniosła mu kolejną w karierze nominację do Oscara. Ogólni…

Miasto Boga

Dalej

Telewizory

Dalej

Forum filmowe

O filmach wielu potrafi dyskutować godzinami, z tego względu możliwość podjęcia rozmów na forum internetowym jest dla nich rozwiązaniem idealnym. Wiele osób systematycznie bierze udział w toczących się nieustannie konwersacjach. Mamy tu do wyboru dwie opc…
Dalej

Johnny Deep

Dalej