Film czy książka

Film, czy książka? Wielu z ans chwali książki, neguje za to adaptacje twierdząc, że nawet najlepiej zrobiony film nie jest w stanie dorównać słowu pisanemu. Jest w tym wiele prawdy. Wszystko bowiem opiera się na naszej wyobraźni. Czytając książkę tworzymy swój własny, wyimaginowany świat. Wszystko wygląda w nim tak, jak my chcemy i jak pojmujemy słowa autora książki. Pod tym względem kinematografia ma zdecydowanie trudniej, narzucić musi bowiem konkretny obraz i na nim oprzeć wydarzenia i nim umieścić postać głównego bohatera.Nie można jednak generalizować. Wiele jest adaptacji, które książkom nie ustępują. Mowa to o genialnych obrazach pt "Pachnidło", "Polowanie na Czerwony Październik", "Milczenie owiec", "Władca Pierścieni" czy chociażby "Solaris", "Łowca androidów" i "K-Pax". Te niesamowite książki na ekran przeniesione zostały bardzo udanie i na długo pozostaną świetnymi przykładami i dowodem na to, że nie zawsze film jest gorszy od literatury.

Niezły polski film. Część czytelników już pewnie się zniechęciła do tego filmu. A dlaczego? Zapewne z powodu tytułu, który wskazuje na to, iż jest to polski film. I tak też w rzeczywistości jest. Film Agnieszka 46 to polska produkcja. Jednak absolutnie warto się nim zainteresować. Film ten ma bowiem w sobie owo jakże dla nas ważne przesłanie, które z całą pewnością jest godne naszej uwagi. I to pod absolutnie każdym względem. Nie ma wątpliwości co do tej kwestii, iż czas spędzony przed telewizorem przy filmie Agnieszka 46 nie będzie absolutnie w żadnym wypadku czasem straconym. Jest to chyba raczej kwestia jak najbardziej oczywista. W każdym razie filmy Agnieszka 46 jest już dość starą produkcją. Miał on bowiem swoją premierę dokładnie w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym czwartym roku, czyli czterdzieści pięć lat temu. Niewątpliwie jest to już jednak dość długi okres czasu. Z tego też względu może być naprawdę bardzo ciężko go gdziekolwiek dostać. Agnieszka 46 jest polskim filmem obyczajowym. Trwa on dość krótko, bo zaledwie osiemdziesiąt pięć minut.

Zabija po raz pierwszy, kiedy jeden z okolicznych gangsterów chce wymusić na nim haracz. Potem wraca na Sycylię, gdzie dokonuje morderstwa na mordercy swoich rodziców. Wraca pełen wiary w swoje możliwości i powoli buduje imperium rodziny Corleone. Cechował go niebiański spokój, zawsze wiedział jak prowadzić interesy. Zbudował swoją potęgę pomagając ludziom, aż w końcu rządził niemal całym amerykańskim światem przestępczym aż po samą Sycylię. Zmarł na atak serca.

Od czytelnika


Spotkanie z przyszłym teściem nie musi być takie straszne chyba, że jest nim Robert de Niro doświadczony w służbach specjalnych Grek Focker jest miłym facetem, z zawodu pielęgniarzem. Choć zajęcie to może mało męskie, jednak Grek czuje się szczęśliwy w ty…

Telewizory

Dalej

Scott Ridley

Dalej

Top Seriale

Seriale są obecnie bardzo popularne. Każdy z nas ma choćby jednej ulubiony serial, którego obejrzenia nie może sobie odmówić. Zgodnie z rankingiem użytkowników na pierwszym miejscu wśród światowych produkcji serialowych stoi "Kompania braci". Zaraz za nią…
Dalej

Wojna dzieli

Dalej