Filmy z banderasem

Film i aktorzy "Trzynasty wojownik" to całkiem sympatyczna propozycja dla wielbicieli kina przygodowego. W produkcji tej rolę główną zagrał słynny hiszpański aktor Antonio Banderas. Film swoją premierę - zarówno światową, jak i polską - miał przed dziesięcioma laty. Za jego wyreżyserowanie odpowiedzialni byli Michael Crichton oraz John McTiernan, nad scenariuszem natomiast pracowało trzech autorów (jednym z nich był Crichton). Obok Banderasa na ekranie zaprezentowali się tacy aktorzy jak między innymi Diane Venora, Dennis Storhoi, Vladimir Kulich, Omar Sharif, Richard Bremmer oraz Tony Curran. Akcja tej opowieści osadzona została w dziesiątym stuleciu nowożytnej ery. Głównym bohaterem jest grany przez Banderasa Ahmed Ibn Fahdlan. Wywodzi się z zamożnego rodu. Jako przedstawiciel Wschodu zostaje wysłany z misją na Zachód - to kara za to, że wplatał się w romans z kobietą, z którą nie powinien był tego robić. Na starym kontynencie poznaje dwunastu Wikingów - są wojownikami. Bohater przyłącza się do nich.

"Kumpel do bicia" to znakomita i naprawdę godna polecenia komedia, w której jedną z głównych ról zagrał aktor rodem z Hiszpanii Antonio Banderas. Film ten został nakręcony przed dziewięcioma laty. Wyreżyserowali go Mark Vargo oraz Ron Shelton, przy czym pierwszy z nich ponadto był autorem zdjęć, a drugi napisał scenariusz. U boku Banderasa na ekranie pojawili się tacy aktorzy jak dla przykładu Woody Harrelson, Lolita Davidovich, Lucy Liu, Tom Sizemore, Robert Wagner oraz Richard Masur. Akcja tej opowieści rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. W Las Vegas ma się odbyć długo oczekiwana walka słynnego pięściarza Mike'a Tysona. Ma ją poprzedzić inna walka, ale w ostatniej chwili okazało się, że mający w niej wystąpić zawodnicy nie pojawią się jednak na ringu, w związku z czym potrzebne jest w tempie ekspresowym zastępstwo. Tym oto sposobem okazję do powrotu na ring maja sportowcy niegdyś bardzo znani, teraz zaś praktycznie nikt już o nich nie pamięta. Przyjmują propozycję i wyruszają do Las Vegas.

"Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2" to produkcja będąca kontynuacją kultowego już filmu zatytułowanego "Desperado". Niestety, w przeciwieństwie do części pierwszej, druga okazała się kompletnym nieporozumieniem i nawet Antonio Banderas, który ponownie wcielił się w postać El Mariachi, zaliczył zdecydowanie jeden z najbardziej nieudanych występów w swojej błyskotliwej karierze. Film został nakręcony przed sześcioma laty.

Od czytelnika


Aby w pełni zrozumieć przesłanie filmu potrzebna jest duża dawka myślenia.Twórcami tego genialnego filmu są Jonathan Demme i Ted Tally. Na czym polega siła "The silence of the Lamps"? Jest to doskonale uchwycona gra psychologiczna pomiędzy dwojgiem morder…

Grindhouse: Planet terror

Dalej

Mateusz Mostowiak

Dalej

gadżety filmowe

 "48 godzin" to film, którego chyba nikomu reklamować specjalnie nie trzeba. Warto również wiedzieć, iż była to pierwsza produkcja, kiedy to Eddie Murphy po raz pierwszy wystąpił na dużym ekranie. Był to niezwykle udany debiut, ponieważ Murphy został z…
Dalej

Nowości płytowe

Dalej