Gladiator

Znakomity film "Gladiator" doczekał się rozlicznych nagród i wyróżnień. Należy w tym miejscy wymienić przede wszystkim pięć Oscarów na łącznie dwanaście nominacji. Jedna z tych statuetek powędrowała w ręce znakomitego aktora pochodzącego z Nowej Zelandii, a mianowicie Russella Crowe'a. Swoją premierę - tak w Polsce, jak i na świecie - film ten miał przed dziewięcioma laty. za jego wyreżyserowanie odpowiedzialny był Ridley Scott, natomiast nad scenariuszem pracowało trzech autorów. Oprócz powyżej wspomnianego Crowe'a w produkcji tej zagrali między innymi Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed, Derek Jacobi, Djimon Hounsou oraz Richard Harris. Crowe wcielił się w postać Maximusa, którego za wybitne zasługi Marek Aureliusz pragnie uczynić swoim następcą. Oczywiście, nie wzbudza to u wszystkich zachwytu, a już najbardziej z takiego obrotu sprawy nie jest zadowolony Kommodus, któremu zgodnie z prawem tron się należy. Zabija zatem rodzinę Maximusa, któremu cudem udaje się uniknąć śmierci.

"Piękny umysł" to rewelacyjny film, który jest prawdziwym popisem aktorskim umiejętności Russella Crowe'a. za swoją kreację aktor został uhonorowany nominacją do Oscara. Sam film natomiast zdobył bardzo wiele nagród, wśród których znalazły się cztery statuetki Oscarowe (na łącznie osiem nominacji). Obraz został nakręcony przed ośmioma laty. Wyreżyserował go Ron Howard, scenariusz natomiast napisał Akiva Goldsman. Oprócz Russella Crowe w filmie tym zagrali tacy aktorzy jak między innymi Jennifer Connelly, Ed Harris, Paul Bettany, Scott Fernstrom, Adam Goldberg oraz Jason Gray-Stanford. Jest to9 powieść, której za kanwę posłużyły autentyczne wydarzenia i autentyczna postać, a mianowicie genialny matematyk John Forbes Nash Jr. Za swoje wybitne osiągnięcia został on uhonorowany nagrodą Nobla - Nash żyje zresztą do dzisiaj, liczy sobie osiemdziesiąt jeden lat. Jednakże ciężka choroba - a mianowicie paranoidalna schizofrenia - bardzo pokrzyżowała zarówno jego karierę, jak też i życie osobiste.

"W sieci kłamstw" to całkiem przyzwoity film, chociaż na kolana nie rzucający. Z całą pewnością sporo by zyskał, gdyby skrócić go o jakieś pół godziny. Nie mniej jednak Russell Crowe stworzył w nim bardzo interesującą kreację. Jest to produkcja stosunkowo młoda, albowiem na ekrany kin - tak światowych, jak i polskich - weszła w ubiegłym roku. Za jej wyreżyserowanie odpowiedzialny był Ridley Scott, scenariusz natomiast napisał William Monahan. Oprócz Russela Crowe'a w filmie tym można było zobaczyć takich aktorów jak między innymi Leonardo DiCaprio, Mark Strong, Golshifteh Farahani, Oscar Isaac, Ali Suliman oraz Vince Colosimo. Crowe zagrał tutaj Eda Hoffmana - jest on szefem CIA i przy okazji człowiek mającym obsesję na punkcie zawodowej ambicji. To człowiek, który dla osiągnięcia pożądanego celu gotów jest poświęcić bardzo wiele. Tym razem pragnie rozpracować Al-Kaidę. Wykorzystuje do tego jednego z najlepszych agentów, a mianowicie Rogera Ferrisa. Temu jednak intrygi szefa się nie podobają.

Tagi: beverly hills, david, energia | Katalog podstron

Od czytelnika


Beyonce, czyli niejako ikona Destiny's Child najbardziej skorzystała na rozpadzie popularnego niegdyś trio.Muszę przyznać, że Beyonce to jedna z tych wokalistek, których twórczością zwykłam się niegdyś interesować, jednak odkąd kilka lat temu wydała album…

Złote dziecko

Dalej

Mariusz Mariola

Dalej

Barbie w Dziadku do orzechów

Zdecydowanie mniej wartościowy film. Film Barbie w Dziadku do orzechów jest bez wątpienia mniej wartościową produkcją niż wcześniej omawiany poprzednik. Barbie w Dziadku do orzechów jest bowiem produkcją typowo populistyczną. Bez wątpienia nie ma ona aż t…
Dalej

Czekolada

Dalej