Głośne produkcje

Film i aktorzy Najgłośniejszy horror ostatnich czasów to bez wątpienia słynna "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Odkąd tylko pojawiła się w kinie jej wznowiona, reżyserska wersja miliony ludzi na całym świecie z zapartym tchem zasiadały w fotelach, by zobaczyć horror wszech czasów. Jest to oparta na faktach, pełna grozy i tragicznych chwil historia. Do końca nie wiadomo, ile twórcy horroru dodali od siebie do całej historii, a ile jest faktów ściśle prawdziwych, ale trzeba przyznać, że horror, czy się podoba, czy nie robi wrażenie. Nie przywykliśmy do tego, by w miejscu względnej kultury oglądać obrzydliwe sceny wieszania ludzi na hakach, ucinania im na żywca kończyn, czy robienie sobie masek z ludzkich twarzy. Takie obrazy szokują, zostają w pamięci, dlatego twórcom tak zależało na odrażających scenach, nie można przejść obok tego obojętnie. Historia wydaje się całkiem realna, chory mężczyzna mieszka w opuszczonym miasteczku w Teksasie. Z powodu deformacji twarzy i nienawiści do ludzi szuka ofiar, które będzie mógł gnębić i mordować. Uwielbia zadawać ból, jest nieobliczalny. Horror przeraża do takiego stopnia, że nawet w kinie przestajemy czuć się bezpieczni. Realizm tej historii potęguje przerażenie.

Niektóre horrory tworzone są tylko po to, by pokazać okrucieństwo człowieka do człowieka, mechanizmy rządzące okrutnym światem. Ma to na celu przestraszyć człowieka, pokazać, że nigdzie nie jest bezpieczny, nikomu nie może ufać. Dobry horror pokazuje wszystko w zamglonych barwach, nie do końca wiadomo, co było motywacją postaci, nie mamy jednoznacznych opinii. Horror zrobiony byle jak, pokaże tylko okrucieństwo, wszystko będzie przewidywalne i oceny jednoznaczne. To właśnie te złe horrory robią zawrotną karierę, ludzie chyba lubią oglądać zwykłe znęcanie się nad innymi, wszędzie bryzgającą krew. Byle mocniej, byle okrutniej - wtedy doznania są bardziej intensywne, nie trzeba się zastanawiać, dlaczego ktoś tak postąpił, co go skłoniło do takiego czynu. Złe horrory wychowują bezrefleksyjnego odbiorcę, żądnego krwi na dowód prawdziwej akcji. Niepotrzebne inne efekty, psychologizm. Szkoda, że obecnie tyle złego horroru przewija się przez nasze oczy, a my niewiele możemy zrobić, skoro ludzie lubią taką formę rozrywki. Uważajmy tylko, czy nie wychowujemy sobie kolejnych wypaczonych psychicznie ludzi, gotowych zadziałać jak ich idole na ekranie.

Ostatnio bardzo modne stały się horrory tak zwane "niereżyserskie", co oznacza brak jakiegokolwiek planu reżyserskiego, film sprawia wrażenie jakby dział się na naszych oczach, jakby ktoś wziął kamerę, bo akurat miał ją po ręką i nakręca to co bezpośrednio widzi.

Od czytelnika


Pewnie niejednemu z nas zdarzyło się chociaż raz marzyć o tym, by wzbogacić się na niekoniecznie czystych interesach, byle tylko w szybkim tempie zdobył łatwą gotówkę. Roy i Frank to zawodowi złodzieje, którzy każdego potrafią namówić do tego, by wrzucił …

Telewizory

Dalej

Poznaj mojego tatę

Dalej

Mariusz Mariola

Mariusz jest synem Marioli. Mariusz przez szesnaście lat wychowywał się w sierocińcu ale nie mógł znaleźć tam domu dla siebie ponieważ bardzo brakowało mu matki. Próbował ją zastępować brat ale to nie odniosło skutków. Mariusz wciąż się buntował i sprawia…
Dalej

Forum filmowe

Dalej