Grey's Anatomy

Filmy i aktorzy Grey's Anatomy to angielska nazwa Chirurgów, medycznego filmu telewizyjnego.Shonda Rhimes jest twórczynią Chirurgów, natomiast producentem jest telewizja ABC. Jest to połączenie filmu obyczajowego, dramatu i komedii. Chirurdzy są historią pięciu stażystów - Meredith Grey (Ellen Pompeo), Izzie Stevens (Katherine Heigl), George'a O'Malley'a (T.R Knight), Christine Yang (Sandra Oh) i Alex'a Karev'a (Justin Chambers) w szpitalu chirurgicznym w Seattle. Natomiast główną bohaterką jest Meredith, której matka jest bardzo chora, a wcześniej była wspaniałym chirurgiem. Grey wplątuje się w romans ze swoim przełożonym - doktorem Derekiem Shepherdem. Możemy obserwować boje, które toczą bohaterowie, o miejsce przy stole operacyjnym, ale także sukcesy i porażki, jakie ponoszą. Pięć osób skrywa swoje tajemnice, które w każdym odcinku są odkrywane. Chirurdzy odnieśli wielki sukces, dzięki fabule, znakomitej kreacji aktorskiej i muzyce. Dostali mnóstwo nagród, m.in. Nagrody Emmy, Złoty Glob, Nagrody TV Land i Nagrody Związku Aktorów.

"Miodowe lata" to polski serial opowadający historię o dwóch małżeństwach. Emitował go TV Polsat, a pierwszy odcinek widzowie mogli podziwiać trzynastego października, w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym roku. Był to jeden z niewielu filmów, który kręcony był z udziałem publiczności - to znaczy, że na każdy gag nie było podstawionego sitcomowego śmiechu, a prawdziwa publiczność. Film kręcono w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Przerwa w nadawaniu serialu rozpoczęła się wiosną dwutysięcznego trzeciego roku. Jednak wznowiono emisję, ale tym razem pod nieco zmienioną konwencją, to znaczy, że małżeństwo Norków i Krawczyków mieszkali na małej wsi, gdzie wiedli spokojne życie, ciągle ubarwione o typowe dla nich problemy. Głównymi bohaterami był Karol Krawczyk, motorniczy tramwaju w Warszawie, jego przyjaciel Tadeusz Norek zajmujący się naprawianiem podmiastowych kanalizacji. Obydwaj mają kochające żony - Karol Alinę, mądrą, wspaniałą kobietę, a Tadeusz - Danutkę, która trzyma go krótko, kiedy trzeba, a on się jej wtedy boi niemal panicznie. Serial puszczano często przed emisją "13 Posterunku", by rozgrzać publiczność.

Jest na ogół pogodna staruszką i często odwiedza swoje dzieci jest również trochę szalona ponieważ nawet jeździ motorem kiedy trzeba. W ciągu dnia Barbara gotuje i krząta się po domu i oczywiście dba o męża jak tylko potrafi jest bardzo do niego przywiązaną i kocha go.

Od czytelnika


 "Centralne biuro uwodzenia" to zupełnie przeciętny i nie wnoszący do historii kina niczego konstruktywnego film, w którym jedną z głównych ról zagrał Antonio Banderas. Produkcja ta na ekrany kin - zarówno światowych, jak i polskich - weszła w roku ubi…

Jaume Balagueró

Dalej

Bridget Jones

Dalej

Oblicze wojny

Nic dobrego Każda wojna to cierpienie, krew i śmierć. Dodatkowo należy nadmienić, iż II Wojna Światowa to szczególny rodzaj konfliktu. Po pierwsze ze względu na swoją rozpiętość, która objęła ogromny teren i ogromna ilość uwikłanych w wojnę krajów, co nie…
Dalej

Breakbeat

Dalej