Horror i kontrowersje

Film i aktorzy Horror to gatunek raczej lubiany przez odbiorców, choć wzbudza wiele kontrowersji. Lubiany jest dlatego, że każdy po części lubi się bać, w granicach zdrowego rozsądku oczywiście, a taki stan daje nam oglądanie horrorów. Nieporównywalnie lepsze efekty są w konie, gdzie obraz jest ogromny, dźwięk donośniejszy, obok siedzą ludzie tak samo uwięzieni jak my. Możemy sobie setki razy powtarzać, że to tylko film, to nie dzieje się naprawdę, ale nasza psychika i ośrodek odpowiedzialny za nasz strach sprawia, ze się boimy. Życie na co dzień każdemu dostarcza wielu wrażeń, nieraz nieprzyjemnych, może dziwić, dlaczego po całym męczącym dniu wybieramy się akurat na horror, zakładając, że inny film był także dostępny, a nie, że tylko horror nam pozostał. \co takiego jest w tych filmach, że pomimo obietnic po ostatnim horrorze, że na żaden już nie pójdziemy - znów lądujemy w sali, gdzie horrory będą wyświetlane. Może pod skórą każdy z nas ma jakiś impuls, który odpowiada za wrażenie, przygodę i emocje, które co jakiś czas musimy dostarczyć organizmowi, by sprawnie funkcjonował? Na pewno jest jakiś impuls, który popycha ludzi do oglądania horrorów.

Horror od zawsze wzbudzał zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych w różnym wieku. \dzieci zawsze interesują rzeczy zakazane, niedostępne, stąd ich ich ciekawość i strach zarazem. \dorosłych natomiast horrory od zawsze kręciły i choć nie każde były mądre lub dobrze zrobione, to każda dorosła osoba widziała klasykę horroru. Może znudziły nam się tkliwe komedie, albo wiecznie rozśmieszające bajki. Może zaczęliśmy wymagać od kina czegoś więcej niż tylko rozrywki i miło spędzonego czasu? Może chcemy się zmęczyć, napocić, wystraszyć, aby czuć się dobrze w kinie? Z pewnością na przestrzeni lat zmienił się odbiorca. Widz jest bardziej wymagający, niż kiedyś, nie lubi być bierny, chce to przeżyć, doświadczyć, to właśnie może dostarczyć horror. Muzyka, niewyjaśnione okoliczności, coś czyhające za robie stwarzają specyficzny klimat, wprawiający widza w zaangażowanie. Ostatnimi czasy dwa rodzaje filmów są najbardziej popularne wśród widzów od dwudziestego roku życia do pięćdziesiątego - horrory i filmy akcji. Chęć przeżycia czegoś nowego, doznania zaskoczenia, gry z widzem - to właśnie one powodują, ze wybieramy horrory na sobotnie popołudnia.

Jest to bardzo wygodna rzecz dla tych, którzy fotografują eksponaty (np. muzealne) znajdujące się w szklanych gablotach. Filtrem polaryzującym możemy też ograniczyć ilość światła wpadającego do naszego obiektywu. Dzięki polaryzacji światła wydaje się, że elementy na zdjęciu mają bardziej soczysty, żywy kolor.

Od czytelnika


Leon jest prawdziwym zawodowcem w swym fachu, potrafi zabić bezszelestnie!Znany reżyser - Luc Besson, stworzył wiele genialnych filmów. Do tego grona zaliczyć można również ten. "Leon zawodowiec" otrzymał wiele nagród za swa ciekawą fabułę, jak i grę akto…

Król Artur

Dalej

Thriller w wydaniu bollywoodzkim

Dalej

Pierwsza strona

Film "Pierwsza strona" opowiada o młodym dziennikarzu, który chciał pójść na łatwiznę. Stephen Glass właśnie wyszedł z liceum i na dniach czeka go składnie podania na konkretną uczelnię. On upiera się na prawą uczelnię, ale wszyscy doradzają mu dziennikar…
Dalej

Tolkien na ekranie

Dalej