Horror

Film i aktorzy Horror to jeden z najpopularniejszych gatunków w filmie. Oglądać takie filmy chcemy, wbrew opinii nawet często. Co ciekawe - horrory nie zawsze nas straszą i serwują nieprzestane noce. Niestety - większość tego typu filmów jest słabych i zamiast przerażać - mieszą.Horrorów, które niczym komedie, bawią do łez jest wiele. Co jest z nimi nie tak? Głównie chodzi utaj o aktorów, którzy nie potrafią grać w tego typu filmach. To także kwestia reżyserów, którzy niedomagają w budowaniu odpowiedniego napięcia klimatu w filmie. To montaż, nieudolne szukanie innowacyjności w kadrowaniu. Jeśli dodać do tego slaby i tandetny scenariusz, to mamy efekt w postaci horroru - komedii.W ostatnich latach na uwagę zasługują przede wszystkim dwa filmy. Pierwszy to "Pachnidło - historia mordercy", drugi to "Rec". Ciekawostkową jest fakt, że oba te filmu nie wyszły spod ręki Hollywood. Filmy te są produkcyjniaki europejskimi.

Wszystko rozpoczęło się dokładnie 30 lat temu, kiedy to na ekrany kin weszła superprodukcja "Obcy - osmy pasażer Nostromo". Statek handlowy z siedmioosobowa załoga otrzymuje tajemnicze wołanie o pomoc SOS. Jak się okazuje, owy SOS to nie prośba o ratunek, ale ostrzeżenie. Jest jednak zbyt późno. Na Nostromo przedostaje się obca forma życia która szybko zaczyna zabijać załogę. Do walki z potworem staje porucznik Ripley (Sigourney Weaver ). tak zaczyna się wielka walka z wroga forma życia, która przeciągnęła się na liczne kontynuacje filmowe.Pierwsza część "Obcego" nakręcił Ridley, Scott. Kolejne części inni reżyserowie, ale każda z nich ma swój niepowtarzalny klimat. Obcy to klasyka horroru, niedościgniony dla wielu film. Który rzeczywiście przeraża, przestrasza i nie pozwala zasnąć.To jeden z najbardziej znanych filmów wszech czasów. Krytycy filmowi, którzy do tego typu produkcji podchodzą ze sceptycyzmem zgodnie twierdzą, to to prawdziwe arcydzieło w świecie horrorowi filmów grozy.

Ukazuje tez niezwykłą historię tworzenia się dramatu elżbietańskiego. Rolę teatrów dla ówczesnego społeczeństwa. Dzięki tej produkcji możemy ujrzeć styl życia w siedemnastowiecznej Anglii, szaty, architekturę, królewskie salony. "Zakochany Szekspir" to także relacje pomiędzy aktorami i dramaturgami, między innymi pomiędzy Szekspirem, a Christopherem Marlowem.To także niezwykle pasjonująca historia nieszczęśliwej miłości, która jest jest natchnieniem dla najwybitniejszego dramaturga wszech czasów.

Od czytelnika


"Pan życia i śmierci" to opowieść o człowieku, który bardzo łatwo bogaci się na handlu bronią. Potrafi on wykorzystać swoje znajomości oraz ukraińskie pochodzenie, by przejąć broń, której nikt nie pilnuje i sprzedać ją z ogromnym zyskiem. Jurij, w rolę kt…

Filmowa ikona

Dalej

filmowanie z powietrza

Dalej

Trance

Trance to gatunek muzyki elektronicznej wywodzący się z Europy, a dokładniej z Niemiec. Jego powstanie datuje się na lata 90 wieku XX. Największą popularność trance przeżywa jednak dopiero obecnie. Trance to angielskie słowo oznaczające trans lub uniesien…
Dalej

Pachnidło

Dalej