Horrory

Film ten zaliczany jest do gatunku horroru. Premiera odbyła się trzeciego lutego tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego piątego roku. Reżyserem tego wspaniałego filmu jest John Carpenter. Główną rolę Johna Trenta zagrał wspaniały aktor Sam Neill. A więc co jest strasznego w tym filmie? Zaczyna się niewinne. Trentowi zleca się odnalezienie pisarza horrorów gdyż nie wywiązał się z umowy. Ten wraz z kobietą wyrusza na poszukiwania zaginionego miasteczka Hobbs End. W końcu znajdują miasteczko. Wygląda ono dziwnie. Jednak jest ono całe zmyślone przez powieściopisarza. Manipuluje on światem jak chce. Jak to robi. Dostał moc od potworów które chcą powrócić. Niestety nasz główny bohater dowiaduje się że też został wymyślony. Powoli światem zaczyna władać nasz pisarz. Jego książka która ma zniewolić ludzkość jest czytana przez miliony fanów, dla tych którzy nie czytają stworzono film. John Trent trafia do szpitala jako psychicznie chory zaś ludzie na ulicach mordują się nawzajem. Jest to typowy film który momentami fantastycznymi działa na psychikę oglądającego. Moim zdaniem wszystko ukazane jest tu za bardzo bezpośrednio jednak film i tak jest bardzo dobry.

Kto nas nie lubi horrorów. Ostatnio naszym rynkiem zawładnęło kino azjatyckie i jego wersje amerykańskie. Jednym z przykładów takiego filmu jest właśnie klątwa. Na początku poznajemy młodą dziewczynę która chce pomagać chorym. Ma się zająć kobietą która zapadła w katatonie. Dom w Tokio którym zamieszkała ta chora kobieta wraz z rodziną ma jednak ciemną stronę. Popełniono tu morderstwa oraz samobójstwo. Dawniej mieszkała tu normalna rodzina. Dwoje dorosłych i dziecko. Jednak kobieta zakochała się w innym mężczyźnie, miała na jego punkcie obsesję gdy mąż się o tym dowiedział zabił ja jak i dziecko oraz kota zam zaś się powiesił. Przez wielkie emocje jakie towarzyszyły ich śmierci dusze zamordowanych zostały przywiązane do domu. Każdy kto do niego wszedł ginął. Najpierw widział kobietę w różnych miejscach , przed zawładnięciem ich straszyła a potem ginęli bez śladu lub byli podobni do niej. Główna bohaterka zmaga się z tymi silami lecz nigdy już się od nich nie uwolni. Jest to jeden z filmów który mocno działa na psychikę widza bowiem zabobony wschodu są nam obce i pobudzają naszą wyobraźnię tym bardziej.

Film ten jest kontynuacją pierwszej części tego filmy. Premiera odbyła się dwunastego października dwa tysiące szóstego roku. Film reżyserował Takashi Shimizu. Role główną zagrała Amber Tamblyn. Jej bohaterka jest siostrą Karen która grała pierwszoplanową rolę w pierwszej części "Klątwy".Nasza bohaterka chce pomóc siostrze. Niestety wszyscy jej sprzymierzeńcy są zabijani przez ducha. Film ten jest nieco gorszy od poprzedniego. Za dużo tu udziwnień. Na przykład dowiadujemy się że nasz duch w dzieciństwie był karmiony przez swoją matkę demonami. Była ona bowiem jak by to nazwali europejczycy egzorcystką. Gdy Aubrey trafia do jej domu córka zabija matkę. Moc ducha ujawnia się już poza domem i giną osoby które nawet nie weszły do domu. Przeraźliwy charczący dźwięk wydobywany przez ducha i czarno biały wygląda może nam się śnic jeszcze długo po nocach. Film tak jak jedynka bardzo działa na psychikę widza i serdecznie odradzam go widzom o słabszych nerwach. Mimo to że sama zarwałam parę nocy to uważam że ten film jest naprawdę dobry i polecam go wszystkim którzy nie moją się.

Tagi: kostium, psychika, horror | Katalog podstron

Od czytelnika


Bracia Wachowscy wychowali się w polsko-amerykańskiej rodzinie. Mieszkali w mieście Chicago i od młodości interesowali się ściśle pop-kulturą. Już od najmłodszych lat, jak sami mówią, współpracowali ze sobą w tworzeniu różnego rodzaju komiksów czy amators…

Bunty i Babli

Dalej

Filmy z banderasem

Dalej

Najgorsze

"Armageddon" to wg. internatów najgorsza produkcja Michaela Baya. Opowiada o ogromnej asteroidzie, wielkości Teksasu, która zbliża się do planety, a jej zderzenie będzie oznaczało kompletną zagładę wszelkich istnień żyjących. NASA myśli nad planem ratowan…
Dalej

Łowca androidów

Dalej