Ekranicacje filmowe

Film i aktorzy Łodzie podwodne to symbol wojen. Zarówno podczas działań na morzu w okresie II Wojny Światowej, jak i czasie Zimnej Wojny okręty odgrywały istotną rolę. Nie dziwne więc, że okręty podwodne stały się głównymi bohaterami wielu powieści i filmów. Jednym z najsłynniejszych utworów jest powieść Toma Clancy`ego "Polowanie na Czerwony Październik". W 1990 roku książka ta została przeniesiona na wielki ekran, za sprawą Johna McTiernana. W główną rolę, Marko Ramiusa wcielił się znakomity Sean Connery.Zarówno książka, jak i film zrobiły furorę - zwłaszcza wśród męskiej części czytelników i widzów. Udowadnia to, że książka może być świetnym materiałem na scenariusz. Że zarówno książka, jak i film może być wysokich lotów. Wszystko zależy od finezji, z jaką książkę adoptuje się na scenariusz a następnie przenosi w kadr kamer. "Polowanie na Czerwony Październik" to jedna z najdoskonalszych adaptacji w historii kina i z pewnością film ten na długo będzie przykładem dla młodych reżyserów czerpiących pomysły w powieściach.

Dość dobra produkcja. Niewątpliwie film Adwokat jest bardzo dobrą produkcją. Myślę, iż co do tego nie ma raczej kompletnie żadnych większych wątpliwości. Jest to jak najbardziej rzecz oczywista. Chociaż niezaprzeczalnym faktem jest również to, iż taki znów najlepszy film w historii kina to na pewno to nie jest. Film Adwokat jest oczywiście produkcji amerykańskiej. Trwa on dokładnie sto piętnaście minut, więc nie jest to z całą pewnością jakoś szczególnie długi okres czasu. Film ten absolutnie ma w sobie niezwykle głębokie przesłanie. Co do tej kwestii tak naprawdę nie ma kompletnie i absolutnie żadnych większych wątpliwości. I to właśnie chociażby z tego względu naprawdę warto obejrzeć film Adwokat. W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej film Adwokat miał swoją premierę dokładnie dwudziestego piątego grudnia tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego ósmego roku, czyli już jedenaście lat temu. Jednak w Polsce było na niego trzeba mniej więcej pól roku. U nas bowiem miał on swoją premierę dokładnie dwudziestego ósmego maja tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego dziewiątego roku.

Prawdziwe imię Vito Corleone to Vito Andolini. Był wielkim mafiozem z bardzo popularnej powieści Maria Puzo pod tytułem "Ojciec chrzestny". Corleone przyszedł na świat w tysiąc osiemset dziewięćdziesiątym pierwszym roku. Było to w małej wiosce Corleona na Sycylii.

Od czytelnika


Nie jest to amerykański film. Film Buffalo Soldiers nie jest amerykańską produkcją. Jednak mimo wszystko jest to z całą pewnością film godny naszej uwagi. Film ten zalicza się tak naprawdę do dwóch gatunków. Pierwszym z nich jest komediodramat, a drugim c…

Deep

Dalej

Wessun dorma

Dalej

Magda

Magda jest koleżanką Kingi. Magda od dawna zna się z Kingą, ponieważ razem wynajmowały wspólne mieszkanie. Kobieta była zawsze szalona i takie też m miała pomysły. Magda początków studiowała, ale musiała przerwać studia, ponieważ trafiła na długo do szpit…
Dalej

Pogromcy duchów

Dalej