Jaja w tropikach

"Jaja w tropikach" to film, którego z całą pewnością nie da się zaliczyć do produkcji wybitnych i inteligentnych - nie taki zresztą był zamiar jego twórców. Jeżeli widz do całego przedsięwzięcia podejdzie dokładnie w taki sam sposób, będzie się nieźle bawił, przy czym pamiętać należy o tym, iż jest to rozrywka rodzaju "odmóżdżających". Film powstał w ubiegłym roku, a wyreżyserował go Ben Stiller, który także zagrał tutaj jedną z głównych ról. Ponadto - wspólnie z dwoma innymi autorami - napisał do tego filmu scenariusz. Oprócz niego na ekranie można podziwiać plejadę bardzo znanych aktorów, takich jak dla przykładu Robert Downey Jr., Tom Cruise, Nick Nolte, Jack Black i Matthew McConaughey. Jest to opowieść o aktorach, których wielkim marzeniem jest nakręcenie takiego wojennego filmu, który przejdzie do historii kina jako najwybitniejsze na świecie dzieło w tej kategorii. Zważywszy na fakt, iż wszyscy ci panowie są egocentrykami i mają dziwne zapatrywanie się na sztukę, powstaje niezły chaos.

"Zoolander" to jeden z tych filmów, które Ben Stiller praktycznie w całości firmował swoim nazwiskiem, ale akurat w tym przypadku powodów do dumy mieć nie powinien - film ten, no cóż, kwalifikuje się do szufladki z napisem "gnioty". Stiller nakręcił go przed ośmioma laty, wspólnie z Johnem Hamburgiem napisał scenariusz, a ponadto wcielił się w tytułową postać. Oprócz niego na planie zaprezentowali się między innymi Owen Wilson, Vince Vaughn, Milla Jovovich, David Duchovny oraz Jon Voight. Akcja tej opowieści toczy się w świecie mody i ukazuje kulisy tego specyficznego światka. Główny bohater nazywa się Derek Zoolander - jest on bardzo wziętym modelem, ale staje przed nim nie lada wyzwanie. Szybko przekonuje się, iż moda i bycie modelem to nie tylko wybieg, błyski fleszy i wielbiciele, ale także bezwzględność i wyrachowanie. Aby przetrwać i cieszyć się pozycją, trzeba o to bezpardonowo walczyć. Zoolander nie ma zresztą wyjścia, jeżeli rzeczywiście zależy mu na byciu w dalszym ciągu na topie.

"Genialny klan" to naprawdę bardzo dobry film, który warto obejrzeć. Został on nakręcony przed ośmioma laty przez Wesa Andersona, który wspólnie z Owenem Wilsonem napisał również scenariusz. Ciekawostką może być w tym miejscu informacja, iż ścieżkę dźwiękową do tego obrazu skomponował Lou Reed, co może stanowić jedynie dodatkową zachętę. Jeżeli natomiast chodzi o obsadę aktorską, to aż błyszczy od gwiazd. Wystarczy wymienić tutaj takie nazwiska jak dla przykładu Ben Stiller, Gene Hackman, Anjelica Huston, Gwyneth Paltrow, Danny Glover czy Bill Murray. Lista ta jest, rzecz jasna, znacznie dłuższa. Obraz ten jest opowieścią o dość nietypowej rodzinie - a nietypowej dlatego, że wszyscy jej członkowie są geniuszami. To wcale nie oznacza, iż są rodziną nie pozbawioną mrocznych sekretów i tajemnic - w związku z czym nie należy im się dziwić, że nie chcą, aby ktokolwiek się o tym wszystkim dowiedział. Ojciec rodziny powraca po latach - po tym, jak ją porzucił. Teraz pragnie zgody oraz pojednania.

Tagi: oglądać, brad, dziewczyny | Katalog podstron

Od czytelnika


Dobry, dramatyczny film. Brick Lane jest naprawdę bardzo dobrym filmem. Co do tej kwestii tak naprawdę nie ma kompletnie i absolutnie żadnych wątpliwości. Jest to jak najbardziej oczywista na świecie rzecz. Myślę, iż jest to oczywiste i że każdy się ze mn…

Mateusz Mostowiak

Dalej

Głupi i głupszy

Dalej

Elvis Presley

Elvis Presley - król rock-and-rolla.Elvis Presley urodził się w pierwszej połowie dwudziestego roku, konkretnie roku 1935. Był aktorem i piosenkarzem niezwykle popularnym. Był największą indywidualnością z czasów początków rock and rolla. Szeroka publiczn…
Dalej

Problematyka kompanii

Dalej