John Malkovich

Filmy i aktorzy Motto filmu brzmi: nie ma to jak być John Malkovich. Bardzo dziwne, zwłaszcza na początku, jeśli nie wie się, co to znaczy. W prostych słowach, film jest nieźle pokręconą produkcją dwóch utalentowanych filmowców - reżysera Spike Jonze'go oraz jego kolegi scenarzysty Charliego Kaufmana. Wymyślili oni historię niesamowicie ciekawą, ale i nie dla każdego. To historia lalkarza, który nie może znaleźć pracy. Każde zajęcie wydaje mu się nudne i nic nie warte. Postanawia jednak podjąć zajęcie w dziwnym biurowcu, który posiada piętro podzielone na pół. Tam Craig, bo o nim mowa, poznaje Mamine, która jednak zdaje się w ogóle nim nie być zainteresowana. Jego wszelkie próby spływają na niczym. Pewnego dnia jednak Craig odkrywa dziwny tunel w swoim biurze, który prowadzi do głowy Johna Malkovicha. Dzięki niemu moglą przez piętnaście minut widzieć jego oczami. Otwierają firmę oferującą usługi wcielenia się na chwilę w Johna Malkovicha. Wtedy dowiaduje się o tym sam Malkovich i koniecznie chce sprawdzić, czym jest ten portal. A co się stanie, kiedy osoba wejdzie do swojego portalu? Oj, stanie się dużo, naprawdę dużo.

Pełny tytuł filmu to "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu". Nieźle jak na początek. To dość stara produkcja traktująca w ciekawy sposób temat kontaktów z istotami pozaziemskimi i po części odpowiadająca na pytanie, po co właściwie oni chcą się z nami kontaktować. Cóż, film nie daje jednoznacznej odpowiedzi, właściwie nie daje jej wcale, ale Lancy jest żoną Harryego. Jednak on jej za bardzo nie kocha, a jedynym marzeniem jest zdobyć pieniądze, które chce jej oddać ojciec. Pewnego dnia spotyka UFO, ale nikt jej nie wierzy. Kiedy spotyka je po raz drugi, a jej mąż jest tego świadkiem, zostaje porwana. Wraca jednak dość szybko i twierdzi, że kosmici wykonywali na niej dziwny eksperyment. Po czasie okazuje się, że ona rośnie i to w dość nietypowy sposób. Lekarze stwierdzają nadludzkie powiększanie się hormonów, co doprowadza do zwiększenia jej wzrostu. I to nie ustaje. Po czasie kobieta staje się tak ogromna, że King Kong przy niej byłby tylko średnim szympansem. Kiedy wszyscy zaczynają na nią siadać i mówić jej, jak ma wykorzystywać swoje nowe moce, wkurza się i rozpoczyna szarżę na miasto. Całkiem fajny film, do polecenia.

"Tata Duch" to jedna z wielu produkcji filmowych, w których udział brał znany komik Bill Cosby. To historia zapracowanego ojca, który nie dostrzega, że jego pierwsze, najmłodsze dziecko, wymaga ojcowskiej opieki, drugie jest tak zajęte pasją, że nie radzi sobie z niczym innym, a trzecie wchodzi powoli w dorosłe życie i potrzebuje pomocy. On jednak myśli tylko o pracy i zbliżającym się wielkimi krokami wielkim awansie, który zapewni im świetlaną przyszłość. I dzień przed wielkim wydarzeniem zdarza się coś okropnego - ginie w wypadku, który spowodował nawiedzony satanizmem kierowca taksówki. Myśli że wyszedł z tego cało, ale szybko orientuje się, co jest grane - nie żyje, umarł. Jednak przy zgaszonym świetle jest widoczny i może za pomocą telepatii kontaktować się z żywymi. I zaczyna teraz kombinować, w jaki sposób dotrwać do awansu, przeprowadzić poważną dla wielkiej firmy transakcję, by go dostać. Przy pomocy swoich dzieciaków jest pełen nadziei, że mu się to uda. Jednak to nie jest takie proste, ponieważ wszystko - i życie rodzinne, i służbowe relacje, i sprawa z jego narzeczoną - sypią się w ciągu jednej doby. A on zaczyna odchodzić na zawsze. Wtedy jednak okazuje się, że nie do końca umarł.

Tagi: historia, życie, śpiewak | Katalog podstron

Od czytelnika


 Jak to się dzieje, że te wnętrza, które widzimy w scenach jakiegoś produkcji filmowej są akurat takie a nie inne? Najwięcej do powiedzenia ma tutaj scenograf, który zapoczątkowuje cały proces robienia scenografii, czyli na przykład wynajduje w mieście…

film animowany

Dalej

Czerwony smok

Dalej

Kotka na gorącym, blaszanym dachu

"Kotka na gorącym, blaszanym dachu" była jednym z pierwszych filmów z udziałem Paula Newmana. Rola w tym filmie przyniosła mu pierwszą w karierze nominację do prestiżowego Oscara. Łącznie obraz zdobył tych nominacji sześć - i nie były to jedyne wyróżnieni…
Dalej

Harry Potter i Czara Ognia

Dalej