K-PAX

"K-PAX" to film dość dziwny, aczkolwiek naprawdę bardzo dobry i godny polecenia. Powstał przed ośmioma laty, a za jego wyreżyserowanie odpowiedzialny był Iain Softley. Scenariusz z kolei napisał Charles Leavitt. Oprócz Kevina Spacey, który w filmie tym zagrał główną rolę, na ekranie pokazali się tacy aktorzy jak dla przykładu Jeff Bridges, Mary McCormack, Alfre Woodard, Vincent Laresca oraz Kimberly Scott. Jest to opowieść o mężczyźnie imieniem Prot (w tej roli Spacey). Trafia on do psychiatrycznego szpitala. Twierdzi, że nie jest mieszkańcem planety Ziemia, ale pochodzi z planety, która nazywa się K-PAX. Ziemię odwiedził z pewna misją - zlecono mu zebranie wszelakich informacji na temat ziemskiej atmosfery. Do domu pragnie wrócić za jakiś czas i zaczyna namawiać pozostałych pacjentów, aby wyruszyli razem z nim w tą podróż, gdyż życie na K-PAX jest znacznie lepsze nić na Ziemi. Naprawdę jednak nie wiadomo, skąd pochodzi Trot, ale na pewno jest kimś, kto przeżył ogromną, życiową tragedię.

"Tajemnice Los Angeles" to kolejna niesamowicie udana pozycja w bogatej filmografii Kevina Spaceya. Warto nadmienić, iż obraz ten zdobył dwie statuetki Oscara na dziewięć nominacji (ani jedno, ani drugie nie przypadło jednak Spacerowi w udziale). Produkcja ta dzisiaj liczy sobie dwanaście lat. Wyreżyserował ją Curtis Hanson, który również - wspólnie z Brianem Helgolandem - napisał scenariusz. Oprócz Spaceya na planie zaprezentowali się tacy aktorzy jak między innymi Kim Basinger (jeden z powyższych Oscarów trafił właśnie w jej ręce), Russell Crowe, James Cromwell, Guy Pearce oraz Danny DeVito. Akcja filmu - jak zresztą sam jego tytuł sugeruje - toczy się w Stanach Zjednoczonych w Los Angeles. Jest początek lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Są to czasy, kiedy Los Angeles bardzo dynamicznie się rozwija - a wszystko za sprawą rodzącej się dopiero telewizji. Jednakże Miasto Aniołów to nie tylko blichtr, luksusy i nowoczesne jak na tamten okres technologie. To miejsce, gdzie kwitnie korupcja.

"Czas zabijania" to kolejny bardzo dobry film, w którym zagrał Kevin Spacey. Wcielił się tutaj w postać Rufusa Buckleya. Produkcja ta powstała przed trzynastoma laty. Za jej wyreżyserowanie odpowiedzialny był Joel Schumacher. Z kolei scenariusz napisali John Grisham oraz Akiva Goldsman na podstawie powieści Grishama pod tym samym tytułem. Poza Kelvinem Spacerem w filmie zobaczyć można było tak znanych aktorów jak między innymi Matthew McConaughey, Sandra Bullock, Samuel L. Jackson, Kiefer Sutherland oraz Donald Sutherland. Akcja tej opowieści rozgrywa się (jak to zazwyczaj ma miejsce u Grishama) w środowisku prawniczym. Widzowie przenoszą się na sądową salę, gdzie przed ławą oskarżonych postawiony zostaje pewien czarnoskóry człowiek. Jego kilkuletnia córeczka została przez białych nie dość, że dotkliwie pobita, ale i bardzo brutalnie zgwałcona. Nie ma się co dziwić, iż ojciec na własną rękę wymierzył oprawcom dziecka karę. Proces jest prawdziwą grą o życie tego Murzyna, grą zresztą wygraną.

Tagi: scenariusz, produkcja, życie | Katalog podstron

Od czytelnika


Trance to gatunek muzyki elektronicznej wywodzący się z Europy, a dokładniej z Niemiec. Jego powstanie datuje się na lata 90 wieku XX. Największą popularność trance przeżywa jednak dopiero obecnie. Trance to angielskie słowo oznaczające trans lub uniesien…

Gordon Freemen - Eksperyment

Dalej

produkcja filmów promocyjnych

Dalej

Decydujące starcie

W 1986 roku nakręcono druga część filmu o obcym. Dlaczego? Bo pierwsza część zdobyła tylu fanów, że jak ja to nazywam należało zarobić więcej pieniędzy i nakręcić drugą część. Po pięćdziesięciu siedmiu latach korporacja znajduje kapsułę Ripley i budzi ją …
Dalej

Trudno bez muzyki

Dalej