filmy reklamowe

Filmy i aktorzy Rok najpierw 2004 a potem 2007 przyniosły filmowe wersje "Obcy kontra Predator", odpowiedni 1 i 2. I o ile jedynka stoi na naprawdę niezłym poziomie, o tyle dwójka to straszne dno. Pierwsza część rozpoczyna się tym, że niejaki pan Wayland odkrywa przez swojego satelitę nad Antarktydą piramidę. Zbiera ekipę naukowców i wyruszają zbadać znalezisko. piramida to nic innego jak plac zabaw predatorów. Wytwarzają w nich obcych i polują na nich. Jednak niestety ludzie zabierają im broń i predatorzy giną. Przeżywa tylko jeden, który z główną bohaterką zabija potwory, i na końcu królową, oczywiscie sam ginąć. okazuje się ze na orbicie ma w sobie hybrydę obcego i swojego gatunku. i tu zaczyna się druga część, która jest taka sobie głupotom jest to że nowy obcy zapładnia przez pocałunek, jedyna sensowna rzeczą jest Japonka, o której wielu internautów wypowiadało się "kto to jest". Jest to niejaka pani Yutani. Jak wiemy statek Nostromo był własnością korporacji Wayland - Yutani, ale jak widać to mogą wiedzieć tylko zapaleni gracze, lub fani obcego.

"Coś" należy zaliczyć zdecydowanie do jednego z najlepszych horrorów wszech czasów. Jego reżyserią zajął się Jon Carpenter, który był już odpowiedzialny między innymi za "Halloween" czy "Ucieczkę z Nowego Jorku". W tym filmie stworzył klimat, który dodatkowo zagęszcza wspaniała, niezwykle klimatyczna muzyka Ennio Morricone. Jest to historia pewnej grupy naukowców, która na środku Antarktydy prowadzi badania. Trafiają na nietypowy organizm, który okazuje się pochodzić z innej planety. Organizm jest niezwykle inteligentny, samowystarczalny, szybko się regeneruje i - co najważniejsze - chce zabić wszystkich wkoło. Naukowcy stają przed dylematem - albo spróbować skutecznie zabić obce ciało i narazić się na śmierć albo wezwać pomoc i narazić ludzkość na przedostanie się tajemniczego organizmu do cywilizacji, co spowodowałoby jej zagładę. Główną rolę zagrał Curt Russem i trzeba przyznać, że była to chyba najlepsza rola w jego życiu. Straszny film, tylko dla ludzi o mocnych nerwach! Idealny na prezent z okazji Halloween.

"Błękitny motyl" jest filmem niemal w całości opartym na faktach. Jest to wzruszająca historia o pasji, chęci poznania, nauce i miłości do czegoś, co jest tak piękne, że niemal nie zasługuje na nasze uznanie. Historia mówi o dziesięciolatku, który nie dość, że jest śmiertelnie chorym, to jeszcze jest na stałe przykuty do łóżka. Jak każda umierająca osoba, on także ma pewne marzenie, które chciałby ziścić. Jest ono dość nietypowe, ale w pewien sposób piękne - chciałby schwytać motyla. Ale nie zwykłego, polnego latawca, tylko pięknego, cudownego wręcz motyla, który występuje jedynie w wiecznie mokrych, deszczowych lasach Południowej Ameryki oraz jej środkowej części. Matka bardzo chce, by marzenie zostało zrealizowane, więc udaje się z prośbą do znanego entomologa, który wyrusza w podróże w tamte kraje, by zabrał ze sobą jej syna i pokazał mu to, czego tak bardzo pragnie. Po małych wątpliwościach naukowiec godzi się nie wiedząc jednak, że ta podróż zarówno dla niego jak i dla chłopca okaże się czymś o wiele więcej niż tylko wyprawą naukową.

Tagi: ekran, marzenie, organizm | Katalog podstron

Od czytelnika


Hanna Montana to jeden z tych seriali, których można nie oglądać, ale o których nie sposób nie słyszeć.Bardzo popularny ostatnio, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, serial "Hanna Montana" zdobył sobie sympatię tysięcy nastolatków. Świadczy o tym również f…

Grindhouse: Planet terror

Dalej

Lekcje Nasha

Dalej

Skazani na Shawshank

"Skazani na Shawshank" to bezapelacyjnie jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono - zgodni co do tego faktu są zarówno filmowi krytycy, jak i wielbiciele kina. Produkcja ta swoją światową premierę miała przed piętnastoma laty, na ekrany po…
Dalej

"Kompania braci"

Dalej