Kinomatografia

Czyli podsumowanie o kinematografii. Po lekturze poniższych artykułów nie ma już chyba raczej absolutnie żadnych wątpliwości co do tej kwestii, iż absolutnie warto oglądać filmy posiadające jakieś głębsze przesłanie. A powyżej przedstawione filmy oczywiście takowe przesłanie posiadają. Oczywiście nie zdradziłem przesłania żadnego z nich, aby nie psuć zabawy ich oglądania. W każdym razie jestem przekonany co do tego, że warto oglądać filmy posiadające jakieś przesłanie. Dość spora część amerykańskich komedii nie ma w sobie kompletnie żadnego przesłania. Co więcej, nawet ciężko powiedzieć, czy one w jakikolwiek sposób mogą nas śmieszyć. Jest naprawdę bardzo dużo tego typu filmów. Na szczęście nie osiągają one jakichś wielkich sukcesów. To daje nadzieję na to, że ludzie jeszcze wiedzą co to tak naprawdę w ogóle jest dobry filmy. Daje nam to szansę, że jeszcze nie dońca zeszliśmy na psy i że jeszcze będzie zdecydowanie lepiej pod tym właśnie względem. W każdym razie filmy są sprawą dość płynną. A to dlatego, że jedni wolą takie filmy, a inni z kolei wolą już zdecydowanie inne produkcje.

Każdy lubi filmy. Oczywiście każdy człowiek ma inny gust co będzie świadczyło o tym, że nie każdemu muszą się podobać takie same produkcje, jednak najczęściej jeżeli film jest naprawdę udany to całe masy ludzi pchają się do kina aby móc go zobaczyć. Bardzo często widzimy oczywiście recenzje kinowe, które zachwalają dany film, jedna nie możemy się nimi zbytnio kierowa, ponieważ często przesadzają, a najważniejsza i tak jest opinia publiczności, ponieważ to od niej zależeć będzie czy film się naprawdę spodoba czy nie. Ogólnie rzecz biorąc to możemy oczywiście czasami filmy wypożyczać do swojego domu i w tedy jeżeli nam się spodoba to go obejrzymy, a jeżeli na zawiedzie, to będziemy mogli w każdej chwili go wyłączyć i obejrzeć jakiś inny, a w przypadku kina nie mamy takiej szansy, ponieważ film jest wyświetlany dla wszystkich i to o określonej porze, a jeżeli nam się nie podoba, to jedynie możemy wyjść, ale w takiej sytuacji stracimy nasze pieniądze, które wydaliśmy za bilet, a przecież nie jest to zbyt pozytywne.

Znienawidzony przez media, zniszczony i odepchnięty, powraca do sportu, jako trener żeńskiej drużyny. Film ten niesie także ważne przesłanie dla hinduskich kobiet.. Udowadnia dziewczynom, że mają prawo do realizacji swoich marzeń, do niezależności. Film porusza problemy uniwersalne i społeczne, wprowadzając kinematografię indyjską na zupełnie nowe tory.

Od czytelnika


"Nieugięty Luke" to znakomity film z Paulem Newmanem w jednej z głównych ról. Za wcielenie się w postać Lucasa Jacksona został uhonorowany nominacją do Oscara - była to czwarta nominacja do tej nagrody w jego karierze. Generalnie rzecz biorąc, produkcja z…

Oblicze wojny

Dalej

Kto chodzi do kina

Dalej

Horrory

Film ten zaliczany jest do gatunku horroru. Premiera odbyła się trzeciego lutego tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego piątego roku. Reżyserem tego wspaniałego filmu jest John Carpenter. Główną rolę Johna Trenta zagrał wspaniały aktor Sam Neill. A więc c…
Dalej

Kino azjatyckie

Dalej