Król Artur

"Król Artur" jest dobrym, godnym polecenia filmem, w którym Clive Owen wcielił się w postać tytułową. Produkcja ta zarówno światową, jak i polską premierę miała przed pięcioma laty. została ona wyreżyserowana przez Antoine'a Fuqua'e, natomiast za napisanie scenariusza odpowiedzialni byli David Franzoni oraz John Lee Hancock. Warto w tym miejscu nadmienić, iż autorem zdjęć do tego obrazu był bardzo znany polski operator filmowy Sławomir Idziak. Owenowi na planie partnerowali tacy aktorzy jak między innymi Keira Knightley, Ioan Gruffudd, Stellan Skarsgard, Hugh Dancy, Til Schweiger oraz Stephen Dillane. Legendy arturiańskie doczekały się rozlicznych ekranizacji i ten film jest właśnie jedną z nich. Akcja produkcji został osadzona w piątym stuleciu ery nowożytnej, kiedy to część zachodnia Cesarstwa Rzymskiego nieubłagalnie zmierza do upadku. Kilku rycerzy Okrągłego Stołu powraca z kilkunastoletniej misji i spodziewają się odpoczynku, ale zostaje postawione przed nimi kolejne trudne zadanie.

"Elizabeth: Złoty wiek" to bardzo dobry, godny polecenia dramat historyczny, w którym w jednej z głównych ról podziwiać możemy Clive'a Owena. Film ten zdobył bardzo wiele nagród i wyróżnień - należy w tym miejscu przede wszystkim wspomnieć o dwóch nominacjach do prestiżowego Oscara. Film ten powstał przed dwoma laty. za jego wyreżyserowanie odpowiedzialny był Shekhar Kapur, scenariusz natomiast napisali William Nicholson oraz Michael Hirst. Poza Clivem Owenem w filmie tym podziwiać można takich aktorów jak między innymi Cate Blanchett, Geoffrey Rush, Hayley Burroughs, Robert Cambrinus, Christian Brassington oraz Eddie Redmayne. Akcja tej opowieści rozgrywa się w Anglii w latach osiemdziesiątych szesnastego stulecia. W kraju tym panuje monarchini Elżbieta I. Nie ma ona przed sobą zbyt uproszczonego zadania, ponieważ jej pozycja jest zagrożona. Nigdy też nie wiadomo, z której strony nadejdzie niebezpieczeństwo, a wszystkiego, co najgorsze, spodziewać się można również po własnej rodzinie.

"Gra dla dwojga" to najnowsza propozycja dla wszystkich wielbicieli aktorskiego talentu Clive'a Owena - jest to film, który na ekrany polskich kin wszedł w marcu bieżącego roku. póki co, publiczność nie okazała zachwytu w związku z tą produkcją - pojawiło się na jej temat zdecydowanie więcej głosów krytycznych aniżeli pochwał. Za wyreżyserowanie tego obrazu odpowiedzialny jest Tony Gilroy, on także napisał do niego scenariusz. Oprócz Owena na ekranie podziwiać można takich aktorów jak dla przykładu Julia Roberts, Tom Wilkinson, Paul Giamatti, Wayne Duvall, Ken Sladyk oraz Brandon Slagle. Bohaterami tej opowieści są byli pracownicy służb specjalnych. Teraz zatrudniają ich konkurujące ze sobą na rynku korporacje - oboje pracują dla swoich firm w charakterze szpiegów. Ich działalność polega na wykradaniu sekretów konkurencji i tym podobne. Dostają te samo zlecenie, a w grę wchodzą naprawdę niewyobrażalne pieniądze. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, między tą dwójką iskrzy niesamowicie.

Tagi: serial, aktor, opowieść | Katalog podstron

Od czytelnika


Paul Verhoeven to reżyser kultowego filmu pod tytułem "Pamięć absolutna". Kiedy film ten wszedł na ekrany kin w 1990 roku wielu krytyków filmowych twierdziło, że po raz pierwszy można było zobaczyć aktorskie umiejętności słynnego Arnolda Schwarzeneggera. …

Kompania braci

Dalej

Wachowscy i ich filmy

Dalej

Ekranicacje filmowe

Łodzie podwodne to symbol wojen. Zarówno podczas działań na morzu w okresie II Wojny Światowej, jak i czasie Zimnej Wojny okręty odgrywały istotną rolę. Nie dziwne więc, że okręty podwodne stały się głównymi bohaterami wielu powieści i filmów. Jednym z na…
Dalej

Film czy książka

Dalej