Książka a film

Film i aktorzy Czytając książkę sami wyobrażamy sobie scenerię, sami rysujemy sobie obrazy i wizerunki głównych postaci. Nasze wyobrażenie często mijają się z obrazem przedstawionym nam przez pisarza, ale to nie jest tak ważne. Najistotniejsza jest fabuła, intryga, splot wydarzeń, który składa się na końcowe przesłanie dzieła literackiego.Kiedy książka brana jest na "filmowy warsztat" i zaczyna się jej adaptację, to zawsze zastanawiamy się, czy dany aktor jest w stanie odzwierciedlić nasze wyobrażenia o postaci z książki. Zupełnie inaczej wyobrażamy sobie bowiem osobę Marko Ramiusa czytając książkę Toma Clancy`ego, a inaczej wygląda główny bohater w filmowej wersji "Polowania na Czerwony Październik". Inaczej wyobrażaliśmy sobie wiedźmina Geralta i nie ukrywajmy, Żebrowski w żaden sposób nie przypominał tej świetlanej postaci z książki Andrzeja Sapkowskiego. Inaczej myśleliśmy i malowaliśmy sobie obraz hobbitów i Bilbo Bagginsa, inaczej w naszych myślach wyglądał hrabia Dracula, kiedy czytaliśmy powieść Brama Stokera.

Co daje nam telewizja? Telewizja podobnie jak i inne media publiczne ma nam coś do przekazania oraz coś, co ma nam umilić czas. Właśnie, dlatego w telewizji znajdują się zarówno wiadomości które ukażą ci wszystko co się dzieje na świecie oraz w kraju, oraz różnego typu programy rozrywkowe oraz seriale. Telewizja powstała by człowiek zabijał w ten sposób nudę, ja nie potrafię znaleźć na to innego wytłumaczenia oraz potrzeby istnienia telewizji. Ludzie zazwyczaj zasiadają przed ekrany telewizorów by nie siedzieć bezczynnie. Seriale telewizyjne dodatkowo wciągają człowieka w losy ich bohaterów i zachęcają tym samym do ich oglądania. Wtedy właśnie człowiek robi wszystko by zdążyć na serial. Telewizja uzależnia, czasami naprawdę ciężko jest nam się oderwać od seriali i talk show, które lecą w TV. Zaczynamy żyć życiem naszych bohaterów i nie dopuszczamy myśli, że to tylko aktorzy wcielający się w jakieś role. wszystko to bywa dla nas wspaniałą rozrywka jednak warto zwrócić uwagę na to, czy nie niszczy to naszego życia rodzinnego.

Rocky jest postacią fikcyjną najbardziej popularną w kręgach bokserskich. Jest symbolem kinowego formatu bokserskiego, jego postać stanowi nie lada symbol każdej walki. Urodził się w tysiąc dziewięćset czterdziestym szóstym roku i jest bardzo wierzący. Potomek włoskich emigrantów, którym udało się na stałe zamieszkać w Stanach Zjednoczonych, gdzie chodził do szkoły, ale przerwał naukę już w szóstej klasie szkoły podstawowej i zaczął trenować bokserskie rzemiosło.

Od czytelnika


Renia jest koleżanką Maryli. Renia jest bardzo samotną kobietą, która źle ulokowała swoje uczucia na początek warto zaznaczyć ze wyszła za mąż za młodszego mężczyznę, co się później odbiło na jej związku maż zaczął ją zdradzać. Kobieta jednak przymykała n…

Wielki ekran

Dalej

Jaume Balagueró

Dalej

Naciągacze

Pewnie niejednemu z nas zdarzyło się chociaż raz marzyć o tym, by wzbogacić się na niekoniecznie czystych interesach, byle tylko w szybkim tempie zdobył łatwą gotówkę. Roy i Frank to zawodowi złodzieje, którzy każdego potrafią namówić do tego, by wrzucił …
Dalej

Egzamin z życia

Dalej