Niebo nad Paryżem

"Niebo nad Paryżem" to film, na temat którego zdania są dość podzielone, aczkolwiek ogólnie raczej się podobał. Nie jest może dziełem wybitnym, ale jego obejrzenie na pewno nikomu nie zaszkodzi. Jest to produkcja stosunkowo młoda, bo zaledwie ubiegłoroczna. Za jej wyreżyserowanie odpowiedzialny był Cedric Klapisch, on również napisał do niej scenariusz. W roli głównej wystąpiła tutaj Juliette Binoche - wcieliła się w postać Elsie. Oprócz niej w produkcji tej zaprezentowali się również tacy aktorzy jak między innymi Romain Duris, Albert Dupontel, Karin Viard, Fabrice Luchini, Gilles Lellouche oraz Sabrina Seyvecou. Jest to opowieść o mężczyźnie imieniem Pierre. Wskutek pewnego zbiegu okoliczności jego życie ulega dość radykalnym zmianom. Odreagowuje to w ten sposób, że na nowo zaczyna odkrywać uroki życia w takim mieście, jakim jest Paryż. Zaczyna także na nowo odkrywać istnienie innych ludzi, dzięki którym znajduje coś, czego szukał tak naprawdę od zawsze, a mianowicie siebie samego.

"Nieznośna lekkość bytu" to bardzo dobry film produkcji amerykańskiej, w którym jedną z głównych ról zagrała Juliette Binoche. Obraz ten został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez publiczność, jak i przez krytyków, o czym świadczyć mogą przyznane mu wyróżnienia - w gronie tym znalazły się także dwie nominacje do prestiżowego Oscara. Film ten liczy sobie dwadzieścia jeden lat. Za jego wyreżyserowanie odpowiedzialny był Philip Kauffman, który także - wspólnie z Jean-Claude Carrierem - napisał do niego scenariusz. Jeżeli natomiast chodzi o aktorską obsadę, to wymienić można w tym miejscu takie nazwiska jak (oprócz Binoche) Daniel Day-Lewis, Lena Olin, Derek de Lint, Erland Josephson, Donald Moffat oraz Daniel Olbrychski. Główny bohater tego filmu ma na imię Tomasz i z pochodzenia jest Czechem. Na co dzień pracuje jako lekarz. Znany jest także z tego, że ugania się za kobietami, a ponadto trzyma się od polityki możliwie najdalej. Jego życie wywraca się do góry nogami, kiedy poznaje Teresę.

"Huzar" to całkiem niezły film produkcji francuskiej. W jednej z głównych ról wystąpiła w nim Juliette Binoche. Jest to produkcja, która swoją premierę - tak polską, jak i światową - miała przed czternastoma laty. Obraz ten wyreżyserował Jean-Paul Rappeneau, on również - wspólnie z dwoma innymi autorami - napisał do niego scenariusz na podstawie powieści autorstwa Jeana Giono zatytułowanej "Huzar na dachu". Oprócz Juliette Binoche w filmie tym wystąpili tacy aktorzy jak między innymi Olivier Martinez, Pierre Arditi, Jean Yanne, Claudio Amendola, Carlo Cecchi oraz Christiane Cohendy. Akcja tej opowieści rozgrywa się w latach trzydziestych ubiegłego stulecia. Jej bohaterem jest pewien młody huzar szukający schronienia w malowniczej Prowansji. Tam jednakże panuje epidemia groźnej cholery. Poza tym po piętach depczą huzarowi Austriacy. Za kryjówkę dla siebie wybiera stary dom, co do którego jest przekonany, że nikt w nim nie mieszka. Jak się jednakże okazuje, nie on jeden wpadł na taki pomysł.

Tagi: scenariusz, produkcja, obraz | Katalog podstron

Od czytelnika


"Polowanie na Czerwony Październik" to bardzo dobry, godny polecenia film, w którym w jednej z głównych ról zaprezentował się Sean Connery. Produkcja ta została uhonorowana kilkoma nagrodami i wyróżnieniami, pośród których znalazła się również i jedna sta…

Danny Ocean

Dalej

wideofilmowanie kraków

Dalej

Podziemny krąg

"Podziemny krąg" zaspokoi potrzeby silnych wrażeń i dynamicznej akcji, jak również psychologicznego myślenia.W filmie tym znajdziemy wiele dziwnych historii, jedne z nich będą wzruszały, inne zaskakiwały, a jeszcze inne to zwykła hipokryzja. Ta niemiecka …
Dalej

Najgorsze

Dalej