Nieugięty Luke

"Nieugięty Luke" to znakomity film z Paulem Newmanem w jednej z głównych ról. Za wcielenie się w postać Lucasa Jacksona został uhonorowany nominacją do Oscara - była to czwarta nominacja do tej nagrody w jego karierze. Generalnie rzecz biorąc, produkcja został wyróżniona jedną statuetką - na łącznie cztery nominacje. "Nieugięty Luke" to film liczący sobie dzisiaj czterdzieści dwa lata. Został wyreżyserowany przez Stuarta Rosenberga, scenariusz do niego natomiast napisali Donn Pearce oraz Frank Pierson na podstawie powieści autorstwa tego pierwszego z nich zatytułowanej w taki sam sposób. Oprócz Newmana na ekranie podziwiać można było takich aktorów jak między innymi George Kennedy (wspomniany Oscar powędrował w jego ręce), Dennis Hopper, Morgan Woodward, Strother Martin, Clifton James oraz Robert Drivas. Grany przez Newmana bohater jest wojennym bohaterem. Widzowie poznają go, jak siedzi za kratkami, gdzie trafił za niszczenie publicznego mienia. Korzysta z każdej okazji, by stamtąd uciec.

"Bez złych intencji" to całkiem przyzwoity film, a na pewno jeden z ważniejszych w dorobku aktorskim Paula Newmana - a to z tego powodu, iż przyniósł mu szóstą w karierze nominację do prestiżowego Oscara. Ogólnie rzecz biorąc, film nominowany był do tej statuetki w trzech kategoriach. Powstał dwadzieścia osiem lat temu. Za jego wyreżyserowanie odpowiedzialny był zmarły w ubiegłym roku Sydney Pollack. Scenariusz do niego z kolei napisali Kurt Luedtke oraz David Rayfiel. Oprócz Paula Newmana w produkcji tej zagrali tacy aktorzy jak między innymi Sally Field, Bob Balaban, Melinda Dillon, Luther Adler, Barry Primus oraz Josef Sommer. Główny bohater grany przez Paula Newmana nazywa się Michael Colin Gallagher. Pewnego dnia jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Oto bowiem okazuje się, że trafił na pierwsze strony jednej z poczytnych gazet - niestety, nie opisano go w pozytywnym świetle. Postanawia zatem skontaktować się z autorką pełnego oszczerstw artykułu. Wszystko było ukartowane.

"Naiwniak" to bardzo dobry film z Paulem Newmanem w roli głównej. Wcielił się tutaj w postać Sully'ego - rola ta przyniosła aktorowi ósmą w karierze nominację do Oscara. Film tych nominacji zdobył łącznie dwie. Produkcja ta powstała przed piętnastoma laty. Została wyreżyserowana przez Roberta Bentona, który również napisał do niej scenariusz. Paulowi Newmanowi partnerowali na planie tacy aktorzy jak między innymi Jessica Tandy, Melanie Griffith, Philip Seymour Hoffman, Bruce Willis, Pruitt Taylor Vince oraz Dylan Walsh. Sully liczy sobie sześćdziesiąt wiosen. Bardzo cierpi z powodu urazu nogi. Wynajmuje pokój u pani Bery. Jego relacje z rodziną pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Po pierwsze - od paru ładnych lat nie odzywa się do swojej byłej małżonki. Po drugie - nie ma zielonego pojęcia o tym, iż jest dziadkiem, ponieważ jego syn nie powiedział mu o tym, że sam ma syna. "Naiwniak" jest pełną ciepła i nie pozbawioną humoru opowieścią o międzyludzkich stosunkach i małomiasteczkowym życiu.

Tagi: uczniowie, urządzenie, scenariusz | Katalog podstron

Od czytelnika


 "Beverly Hills 90210" to serial, który kilkanaście lat temu podbił serca nastolatek, nie dziwi zatem, iż postanowiono zrobić jego nową wersję.W ubiegłym roku w amerykańskiej telewizji po raz kolejny pojawił się serial, opowiadający o bogatych nastolat…

Kompania braci

Dalej

Smith

Dalej

Robert Neville

Robert Neville (Will Smith) jest jedynym człowiekiem w Nowym Jorku. Pozostali ludzie ulegli sile tajemniczego wirusa, który zamienił ich w krwiożercze mutanty. Robert Neville staje się ofiara licznych ataków, bestie bowiem pragną upolować jedynego żyjąceg…
Dalej

reżyseria dźwięku kurs

Dalej