Ocean's Twelve

Filmy i aktorzy Ocean's Twelve to dogrywka ryzykownej gry z pierwszej części. Ocean i Rusty znowu obrabiają banki, ale nie po to, by zarobić. Stawka jest dużo większa - w grę wchodzi ich życie. Terry Benedict dowiedział się bowiem, kto odpowiada za obrabowanie jego banków. Ktoś wsypał drużynę Oceana i Rusy'ego, chociaż wśród zawodowych złodziei pierwsza zasada mówi o tym, żeby nie sprzedawać nikogo. Ktoś jednak chciał, by Ocean i jego drużyna ponownie zaczęli grać, ponieważ mówi się, że są lepsi od niego. Duma postanowiła wyzwać ją do tej gry właśnie - kto wyciągnie więcej pieniędzy z kradzieży. Ustawiany jest cel - drogocenne, złote jajo. Jeżeli Oceanowi uda się je ukraść przed samozwańczym mistrzem, ten spłaci w całości jego dług. Rozpoczyna się gra, Ocean organizuje za duże pieniądze cały sprzęt supernowoczesną elektroniczną atrapę jajka. Kiedy wszyscy lądują w więzieniu, samozwańczy mistrz kradnie jajko. Jednak kiedy wszyscy wspólnicy Oceana wychodzą na wolność - jeden z nich miał matkę dowodzącą akcją policyjną - okazuje się, że już dawno ukradli jajko, a mistrz ukradł replikę. Dług zostaje spłacony, wszyscy się cieszą.

Ocean's Eleven to jeden z ciekawszych filmów o złodziejach. Opowiada o Oceanie, który wychodzi z więzienia stanowego w New Jersey i od razu wyrusza do Las Vegas, gdzie wraz ze swoim przyjacielem Rusty'm, planują obrabować trzy największe banki w tym stanie. Rusty i Ocean organizują grupę ludzi, którzy będą nadawali się do tego skoku wręcz idealnie. Będzie to grupa jedenastu ludzi, każdy będzie odpowiadał za co innego. Celem jest Terry Benedict, który odbił Oceanowi jego żonę i teraz dodatkowo chce go pogrążyć. Napad ma być przeprowadzony z mistrzowską precyzją, jakiej nie używali żadni specjaliści w tej dziedzinie. Wszystko się komplikuje, kiedy ludzie dowiadują się o tym, że Ocean chce do tej gry włączyć też prywatne motywy łączące jego, Benedictwa i jego byłą już żonę. Chłopaki chcą wykluczyć Oceana, ale ten nie daje za wygraną i mimo wszystko włącza się do akcji, która przebiega dokładnie tak, jak zaplanowali. Bank zostaje wyczyszczony do czysta, Benedict zrobiony na zielono, a Ocean pokazuje swojej żonie, że jest z nią tylko dla prestiżu. Wszyscy, prócz oczywiście Benedicta, są weseli, kończy się wesoło.

Przykładowo ofiara "lenistwa" była przywiązana na rok do łóżka, a wszystkie rachunki opłacał właśnie morderca, by nikt przypadkiem go nie uwolnił.

Od czytelnika


"Nieugięty Luke" to znakomity film z Paulem Newmanem w jednej z głównych ról. Za wcielenie się w postać Lucasa Jacksona został uhonorowany nominacją do Oscara - była to czwarta nominacja do tej nagrody w jego karierze. Generalnie rzecz biorąc, produkcja z…

Kod da Vinci

Dalej

Buffalo Soldiers

Dalej

Thriller w wydaniu bollywoodzkim

Thriller w wydaniu bollywoodzkim. W roku 2004 Amerykanie nakręcili swój słynny dramat Upiór w Operze. Trzy lata później, w roku 2007, Hindusi odpowiedzieli produkcją Om Shanti Om. Głównym wątkiem filmu bollywood jest prawdziwa miłość, która nie umiera wra…
Dalej

Drum and bass

Dalej