Polowanie na Czerwony Październik

"Polowanie na Czerwony Październik" to bardzo dobry, godny polecenia film, w którym w jednej z głównych ról zaprezentował się Sean Connery. Produkcja ta została uhonorowana kilkoma nagrodami i wyróżnieniami, pośród których znalazła się również i jedna statuetka Oscara (na łącznie trzy nominacje - wszystkie jednakże w dość mało istotnych kategoriach). Film powstał przed dziewiętnastoma laty. Za jego wyreżyserowanie odpowiedzialny był John McTiernan, natomiast scenariusz do niego napisali Larry Ferguson oraz Donald Stewart. Oprócz wyżej wspomnianego Seana Connery w produkcji tej zagrali tacy aktorzy jak między innymi Alec Baldwin, Scott Glenn, Sam Neill, James Earl Jones, Courtney B. Vance oraz Joss Auckland. Jest to opowieść, której akcja została umiejscowiona w czasach tak zwanej zimnej wojny. Rosjanie skonstruowali właśnie bardzo nowoczesną łódź podwodną, która wypływa ona w swój pierwszy rejs. Coś takiego zostaje natychmiast zauważone zarówno przez Amerykanów, jak również i Brytyjczyków.

"Doktor No" to film, w którym Sean Connery wcielił się w postać najsłynniejszego na świecie tajnego agenta, a mianowicie Jamesa Bonda. Film ten to już oczywiście klasyka światowej kinematografii i obowiązkowa pozycja na liście miłośników 007. Produkcja owa liczy sobie dzisiaj już czterdzieści siedem lat. Za jej wyreżyserowanie odpowiedzialny był Terence Young, scenariusz natomiast był wspólnym dziełem trójki autorów. Connery'emu partnerowali na planie tacy aktorzy jak między innymi Ursula Andress, Joseph Wiseman, Anthony Dawson, John Kitzmiller, Zena Marshall oraz Eunice Gayson. Najlepszy agent Jej Królewskiej Mości trafia tym razem na Jamajkę, gdzie ma za zadanie rozwikłać zagadkę tajemniczego podwójnego zabójstwa. Trop prowadzi do niejakiego Doktora No. Jest on naukowcem o umyśle geniusza i jednocześnie prawdziwym szaleńcem. Bond musi stawić mu czoła i nie dopuścić do zrealizowania jego planów - a mówiąc najogólniej, terrorysta ten chce doprowadzić do zniszczenia Stanów Zjednoczonych.

"Twierdza" to kawałek bardzo dobrego kina sensacyjnego z Seanem Connery w jednej z głównych. Obraz ten został wyróżniony kilkoma nagrodami, pośród których znalazła się także i nominacja do Oscara. Produkcja ta liczy sobie lat trzynaście. Za jej wyreżyserowanie odpowiedzialny był Michael Bay, natomiast nad scenariuszem pracowało łącznie trzech autorów. Poza Seanem Connery w filmie tym zaprezentowali się tacy aktorzy jak między innymi Nicolas Cage, Ed Harris, William Forsythe, John Spencer, John C. McGinley oraz Michael Biehn. Akcja tej opowieści rozgrywa się w legendarnym zakładzie karnym Alcatraz. Pełni on teraz funkcję atrakcji turystycznej. Zwiedzające go akurat osoby mogą mówić o prawdziwym pechu, ponieważ zostają uwięzieni w twierdzy przez pewnego szaleńca jako jego zakładnicy. Zostaje zorganizowana akcja ratunkowa, na czele której staje John Patrick Mason - jest to jedyny człowiek, któremu udało się z Alcatraz uciec. A to nie lada wyczyn, bo było to najlepiej strzeżone więzienie świata.

"Szukając siebie" to bardzo dobry film z udziałem Seana Connery - jest to jedna z ostatnich produkcji, w jakich zaprezentował się ten znakomity aktor, potem wystąpił jeszcze w dwóch filmach i zapowiedział, że już więcej grał nie będzie - cóż, wypada mieć jedynie nadzieję, że zmieni swoją decyzję. Obraz ten swoją światową premierę miał przed dziewięcioma laty, natomiast na ekrany kin polskich wszedł w roku następnym. Za jego wyreżyserowanie odpowiedzialny był Gus Van Sant, scenariusz natomiast napisał Mike Rich. Oprócz Seana Connery w produkcji tej wystąpili tacy aktorzy jak między innymi F. Murray Abraham, Anna Paquin, Busta Rhymes, Richard Easton, Michael Pitt oraz Matt Damon. Connery wcielił się w postać pisarza Williama Forrestera. Po opublikowaniu swojej najsłynniejszej powieści przepadł niczym kamień w wodę i zupełnie odciął się od świata. Ludzie snują na jego temat niewyobrażalne historie. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy Forrester poznaje utalentowanego nastolatka Jamala Wallace'a.

Tagi: reżyser, kosmos, konflik | Katalog podstron

Od czytelnika


Wielu z nas wydaje się, iż pieniądze mogą zapewnić człowiekowi pełnię szczęścia, marzymy o nich przez całe życie, nie zdając sobie tak do końca sprawy z tego, jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy wspierali się na sam szczyt kariery. Czy wówczas rzeczywiś…

Czterdziestolatek

Dalej

Honor Prizzich

Dalej

Jazzman Lennie Tristano

Jazzman Lennie Tristano nazywał się właściwie Leonard Joseph Tristano. Urodził się dziewiętnastego marca tysiąc dziewięćset dziewiętnastego roku w Chicago. Zmarł natomiast osiemnastego listopada tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego ósmego roku. Był wybitn…
Dalej

Hanna Montana

Dalej