Scott Ridley

Filmy i aktorzy Scott Ridley powrócił. Po dwóch niezwykle udanych produkcjach nagranych w przepięknych marokańskich plenerach znany i ceniony reżyser znów powrócił w krainę piasków. Tym razem z filmem "W sieci kłamstwo". W główne role wcieli się nie mniej znani aktorzy, Leonardo Di Caprio i Russell Crowe.Film opowiada historię agentów CIA,którzy pragnąc złapać jednego z najniebezpieczniejszych terrorystów Al-Kaidy rozpuszczają plotkę, iż ten rzekomo pracuje dla Amerykanów. Jak się później okazuje, kłamstwa zrobiły swoje, tyle że poruszona w posadach zostaje nie tylko Al-Kaida,a le i wielu agentów CIA. Wszystko wskazuje na to, że islamski zamachowiec rzeczywiście ma swoje kontakty w agencji. Wobec tego nie można już ufać nikomu. Agenci Ed Hoffman i Roger Ferris starają się dociec prawy. Im bardziej jednak sprawę badają, tym bardziej wszystko się komplikuje."W sieci kłamstw" jest jedną z ciekawszych amerykańskich produkcji filmowych ostatnich lat.

Czyli początek o filmach. Absolutnie chyba każdy z nas zgodzi się co do tego, że oglądanie filmów lubi niemalże każdy człowiek. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale są to tylko i wyłącznie przypadki potwierdzające tę właśnie regułę. Nie mam wątpliwości co do tego, że każdy z nas lubi się po ciężkim dniu pracy zrelaksować przy telewizorze. Jednak przy okazji przydałoby się wybierać takie filmy, które są naprawdę interesujące i mają w sobie jakieś zdecydowanie nieco głębsze przesłanie. Nie warto bowiem z całą pewnością marnować czasu na produkcje, które są tylko zwykłym chłamem. Do tego typu filmów (tych chłamliwych) zaliczają się dość liczne amerykańskie komedie oraz zdecydowana większość melodramatów. W przypadku niektórych komedii, to nawet ciężko powiedzieć, że one śmieszą. Reprezentują one bardzo często niemalże żenujący poziom. Jeśli chodzi o melodramaty, to są to raczej kiepskie filmy. Oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły, ale nie ma co liczyć na to, że akurat trafi się na dobry melodramat. W Polsce w pokazywaniu takich filmów przoduje TVP.

Jedyną drogę zna brytyjski agent, tę samą, którą zdołał uciec przed laty. Wraz z oddziałem terrorystycznym i inżynierem chemicznym Stanleyem Goodspeedem (Nicolas Cage) rusza na odsiecz zakładnikom i mieszkańcom zagrożonego miasta.Film Michaela Baya pod tytułem "Twierdza" to kawał dobrego kina. Polecamy go zwłaszcza męskiej części widowni. Wiele w filmie szybkich zwrotów akcji, wiele także ciekawych dialogów.

Tagi: film, agent, ekranizacja | Katalog podstron

Od czytelnika


 Allan Quatermain dostaje ciekawa propozycję. Oferta dotyczmy wyprawy do Afryki na niebezpieczne safari. Musi odnaleźć pewnego człowieka o imieniu Harry, który wiele tygodni wcześniej wyruszył na czarny kontynent w poszukiwaniu legendarnych diamentów k…

K-PAX

Dalej

Bunty

Dalej

Smith

Mr. & Mrs. Smith to popis charyzmatycznych zdolności Brada Pitta i Angeliny Jolie. To także miejsce, gdzie zrodziła się ich miłość. Ale co o filmie - każde z nich pracuje w konkurencyjnie firmie specjalizującej się w zabójstwach na zlecenie. Mimo że są ma…
Dalej

Problematyka kompanii

Dalej