Grindhouse: Planet terror

Filmy i aktorzy "Grindhouse: Planet terror" jest najnowszym projektem filmowym Roberta Rodrigueza. Opowiada pastiszową historię pewnego miasteczka, które zostało nawiedzone przez tajemnicze wojsko. Wojskowi chcą dopaść pewnego naukowca, który naraził im się nowo stworzonym wirusem. Kiedy dochodzi do spotkania między nim a dowódcą batalionu, którego gra właśnie Bruce Willis. Kiedy dochodzi do strzelaniny, gaz zostaje uwolniony i zaraża od razu ludzi. Giną oni pod jego wpływem, ale zaraz potem budzą się jako wściekłe zoembie. W tym samym czasie do miasta przyjeżdża El Wray, który spotyka tutaj swoją dziewczynę Palomitę. Kiedy postanawia ją odwieźć do domu, pod koła wbiega im człowiek. Kiedy cało wychodzą z wypadku, napada na nich grupa zombiaków, a Palomita zostaje ranna. Kiedy w szpitalu okazuje się, że noga nadaje się już tylko do amputacji. Do szpitala coraz więcej trafia osób, które zostały zaatakowane przez zombie. Rozpoczyna się wielka walka walka ostatniego bastionu zdrowych ludzi z ogromną grupą zombie. Okazuje się, że El Wray należał swojego czasu do specjalistycznych służb specjalnych. I teraz zombiagi mają przegrane.

"Szósty zmysł" to znakomity horror oparty na podobnym motywie, co "Inni". Główną rolę psychologa dziecięcego objął tutaj Bruce Willis. Jest to o tyle inny rodzaj horroru, że nie chodzi w nim o to, by przestraszyć widza, ale żeby ukazać, że najgorszym może stać się to, czego nawet się nie spodziewamy, coś całkowicie innego, coś, z czym obcowaliśmy przez cały film. Willis zajmuje się cieżkim przypadkiem chłopca, który cierpi na dziwne zaburzenia psychiczne. Coś jest z nim nie tak, ale bardzo ciężko mu dotrzeć, co takiego właściwie. Sam na dodatek ma problemy w małżeństwie. Między nim a chłopcem zaczyna zawiązywać się swojego rodzaju więź koleżeńska. Willis zaczyna mu mówić po trosze o swoich problemach, rozsypującym się małżeństwie. Wtedy też chłopiec zaczyna się otwierać. Postanawia powiedzieć mu o swoich problemach. Mówi, że widzi martwych ludzi, którzy chodzą jak normalni ludzie, z tym że coś od niego chcą, na przykład, by załatwił dla nich jakieś sprawy. Początkowo Willis nie wierzy chłopakowi i chce przekazać go komu innemu, ale kiedy otwiera swój umysł, znajduje rozwiązanie problemów chłopca. Cudowny film, świetny horror.

"Pulp Fiction" jest najpopularniejszym filmem Quentina Tarantino. Jest to powieść o lojalności, koleżeństwie i pracowitości, tyle że w całości w gangsterkim wydaniu. Opowiada historię kilku postaci, których drogi krzyżują się w mniej lub bardziej oczekiwany sposób. Mamy więc do czynienia z dwoma egzekutorami, których gra Samuel L. Jackson oraz John Travolta. Mamy Umę Thurman w wykonaniu zblazowanej, rozpieszczonej żony wielkiego gangstera w Los Angeles. Mamy też historię dwojga amatorskich gangsterów, którzy napadają na przydrożne knajpki. I jest historia Butcha, granego przez Willisa. Jest bokserem i dostaje propozycję nie do odrzucenia - jeśli podłoży się w walce, dostanie mnóstwo siana. Nie jest on jednak typowym głupkiem, który potrafi tylko bić. Wręcz przeciwnie - kombinuje jak może, więc postanawia wziąć pieniądze, obstawić za pośrednictwem brata wszystkich bukmacherów i wygrać tę walkę. I wygrywa, i to jeszcze jak - jego przeciwnik ginie na ringu, a sam Butch wraca do swojej narzeczonej i mówi jej, jakie mają plany. Ucieczka. I prawie im się udaje, tylko w domu Butcha został zegarek, który jest dla niego tak bardzo cenny, że postanawia wrócić do domu.

Tagi: rozrywka, horror, willis | Katalog podstron

Od czytelnika


Serial wojenny Kompania braci to serial wojenny, który przedstawia losy żołnierzy amerykańskich z formacji desantowo spadochronowej. Seria liczy dziesięć odcinków opowiadających o danym wycinku walk. Ogólnie akcja rozpoczyna się od wstępnego szkolenia. Na…

Ghost rider

Dalej

Deep

Dalej

Breakbeat

Breakbeat to dość stary gatunek muzyki elektronicznej. Jego powstanie datuje się na bardzo wczesne lata 70. XX wieku. "Ojczyzną" tego gatunku są Stany Zjednoczone choć pierwsze tego typu utwory pochodzą również z Wielkiej Brytanii. Za twórców tego typu mu…
Dalej

Złote dziecko

Dalej