Wachowscy i ich filmy

Film i aktorzy "V jak Vendetta" to film, gdzie bracie Wachowscy udzielili się w roli producentów i scenarzystów. To historia o totalitarnym świecie, w którym panuje podobna atmosfera jak w świecie Orwella, gdzie ludzie nie mogą zasmakować nawet odłamka wolności. To przyszłość bez emocjonalnej przyszłości. I tutaj pojawia się Guy Faveks, zamoachowca, który zamierza wysadzić najważniejszy budnek rządu angielskiego. Jednak jeden z jego planów wali się jak domek z kart i Guy zmuszony jest do przygarnięcie pewnej zakładniczki. A właściwie przyjmuje ją do siebie w charakterze przymusowego gościa, ponieważ jeśli ją wypuści, władze, które namiętnie go ścigają, bez wątpienia go wytropią. Początkowo przerażona dziewczyna zaczyna rozumieć jego zamiary i staje się jego sprzymierzeńcem, choć ten niespecjalnie jest z tego powodu zadowolony. Film choć pierwszą produkcją po Matrixie nie zyskał zbyt wielkiego rozglosu, a na pewno nie takiego, na jaki byl nastawiony. Mimo wszystko to dosc dobre kino z dojrzala, piekna Natalia Portman w roli głównej.

"Speed Racer" to ostatnia jak do tej pory produkcja braci Wachowskich. To przeniesiona z komiksu na ekran kina historia nastolatka Speeda, którego pasją są wyścigi samochodowe. Nie myśli o niczym innym, ryk silników nowoczesnych fur to dla niego wszystko. I teraz, kiedy dostaje się powoli na szczyty rozgrywek Grand Prix, okazuje się, że cały ten biznes to skorumpowane monstrum, wszystkie wyścigi są poukładane tydzień przed startem. I postanawia to zmienić z tego względu, że jego brat zginął, bo chciał to zmienić. To nie jest film pełną gębą - nazwać raczej to można futurystyczną bajką, naspidowaną turbo dopalaczem, przy którym seria "Szybcy i Wściekli" to historia dla dzieci jeżdżących rowerami. Film Wachowskich jest w połowie jednym wielkim wyścigiem, gdzie nie ma miejsca na normalną konkurencję - samochody podskakują, latają, używają przeróżnych bonusów. Wyścigi momentami odbywają się tak szybko, smugi pstrokatych kolorów, całego rozświetlonego toru wyścigowego są tak oczojebne, że w niektórych momentach nie widać, co się dzieje. Daje to efekt prostej, ale dynamicznej, momentami wesołej bajki dla dużych i małych dzieci z prostym przesłaniem chwalenia dobra i tępienia zła.

Niewiele czasu zostało, zanim całkowicie opanuje wszystkie maszyny - Matrix już jest pod jego kontrolą. Ludzie w Zionie przygotowują się do najazdu maszyn, a Neo i Trinity wyruszają do miasta maszyn, by z nimi negocjować. W mieście wybucha wojna, padają ludzie, maszyny mają przewagę liczebną.

Od czytelnika


Renia jest koleżanką Maryli. Renia jest bardzo samotną kobietą, która źle ulokowała swoje uczucia na początek warto zaznaczyć ze wyszła za mąż za młodszego mężczyznę, co się później odbiło na jej związku maż zaczął ją zdradzać. Kobieta jednak przymykała n…

Harry Potter i Czara Ognia

Dalej

Decydujące starcie

Dalej

Poznaj mojego tatę

Spotkanie z przyszłym teściem nie musi być takie straszne chyba, że jest nim Robert de Niro doświadczony w służbach specjalnych Grek Focker jest miłym facetem, z zawodu pielęgniarzem. Choć zajęcie to może mało męskie, jednak Grek czuje się szczęśliwy w ty…
Dalej

To był Hit

Dalej