Wiedzmin

Film i aktorzy Przygody wiedźmina Geralta fascynują całe pokolenia czytelników. Opowiadania, oraz sagę autorstwa Andrzeja Sapkowskiego czytają zarówno młodzi, jak i starsi. Świat rusałek, elfów, krasnoludów, wiedźminów, rycerzy, czarodziejów jest tak niesamowity, że już pierwsze opowiadań wersy wciągają i sprawiają, że tracimy kontakt z rzeczywistością i nużymy się w świecie fantastyki. Saga o wiedźminie to najbardziej znana powieść polskiego fantasy, to także dzieło znane w wielu innych krajach. Sapkowskiego przekładano bowiem na wiele języków. Z dużym zaciekawieniem oczekiwaliśmy pierwszej adaptacji filmowej...Niestety, rozczarowanie sięgało zenitu. Film Marka Brodzkiego to największa żenada polskiej kinematografii ostatnich lat. Nasze marzenia o dobrym filmie na podstawie genialnie napisanej książki legła w guzach, a wraz z nimi opinia o polskim kinie. By zekranizować taka powieść trzeba nie lada wyczucia, finezji, polotu i pomysłu - samo ukończenie studiów reżyserskich nie wystarczy.

Już wcale nie młody film. Zapewne część z Was, drodzy czytelniczy, już oglądała film Air America. Jest to bez wątpienia produkcja godna naszej uwagi. Nie jest to oczywiście najlepszy film w całej historii kinematografii, w każdym razie niewątpliwie ma on w sobie owo jakże dla nas ważne przesłanie, które sprawia, że z całą pewnością czas spędzony przy filmie Air America absolutnie nie będzie czasem straconym. Jest to jak najbardziej kwestia jasna i klarowna. Air America jest absolutnie produkcją wartą naszej uwagi. Oczywiście, jak nie trudno jest się chyba raczej domyślić, film Air America jest produkcji amerykańskiej. Swoją premierę w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej film Air America miał dokładnie dziesiątego sierpnia tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego roku, czyli już dokładnie dziewiętnaście lat. W każdym razie Air America jest z całą pewnością wart naszej uwagi. Co do tego nie ma raczej kompletnie żadnych większych wątpliwości. Jest to rzecz jak najbardziej klarowna. Trwa on dokładnie sto dwanaście minut. Nie zabierze nam on zatem z całą pewnością zbyt wiele czasu.

"Terminator" to film opowiadający o przyszłości, w której szefostwo sprawują inteligentne maszyny. Roboty mają dość zaciętych walk z ludzkim ruchem oporu - dlatego wysyłają do przeszłości jeden z najnowszych modeli terminatorów, by zabił matkę nienarodzonego jeszcze przywódcy - Sarę Connor. Jest ona matką chłopca, który w przyszłości będzie wiódł ludzkość ku zwycięstwu.

Od czytelnika


 Muzyka bez opłat powstaje przy pomocy specjalnych elektrofonów, czyli elektrycznych instrumentów muzycznych, oraz urządzeń które przetwarzają wszelkiego rodzaju dźwięki pozamuzyczne. Obecnie muzyka ta jest tworzona często z wykorzystywanie tzw. sampli…

Majka

Dalej

Wessun dorma

Dalej

Biegnij forest

Dramat i komedia zarazem, opowiadające o dość naiwnym mężczyźnie z olbrzymim sercem!Główny bohater filmu, w którego rolę wcielił się znany aktor - Tom Hanks, jest upośledzony, jednak nie przeszkadza mu to w życiu jakie wiedzie, a jest ono nie lada zaskaku…
Dalej

Kate i Leopold

Dalej