Wielki ekran

Film i aktorzy Początek kina wiązany jest albo z braćmi Lumiere albo z Edisonem. Obie strony rościły sobie pretensje do stworzenia pierwszego kinematografu. Jak było naprawdę, tego do końca nie wiadomo. Trudno dowieść, że było się pierwszym, jeszcze trudniej uznać, że jednak było się tym drugim. Pierwsze filmy były czymś w rodzaju dokumentu, rozstawiano cały sprzęt na ulicy i po prostu kręcono poruszających się po niej ludzi. Potem ktoś wpadł na pomysł, żeby sprzęt przestawić i tak powstało nowe ujęcie. Potem wyświetlano te filmy, które były oczywiście nieme na wielkim ekranie. Jakość była bardzo słaba, słychać było buczenie kinematografu. Takim pokazom filmowym zaczęła towarzyszyć muzyka. Początkowo była na żywo, ktoś grał na pianinie jakąś melodię, to fajnie uzupełniało niemy film. Potem dopiero zaczęto tworzyć jakieś filmy fabularne, a gdy już się to wszystko zaczęło, to wybuchło z tak wielką siłą, że dzisiaj już nikt nie jest w stanie tej machiny zatrzymać. I chyba nawet nikt o tym nie marzy, nikt nie chce zniszczyć wielkiego kinowego ekranu.

Dzieci bardzo lubią wypady do kina. Może to być zorganizowane w ramach zajęć szkolnych. Wtedy cała klasa wyrusza do kina pod opieką wychowawcy i innego nauczyciela. Zazwyczaj wybiera się wtedy jakiś pouczający film, ale może to być także premiera jakiejś najnowszej animacji, dzięki której nauczycielowi będzie łatwiej wyłożyć na lekcji teorię tworzenia tego typu filmów. Dla dzieci jest to przede wszystkim wielka frajda i okazja, by najeść się prawdziwego pop cornu. Można także wybrać się z dziećmi na taki rodzinny wypad do kina. Kupujemy dla wszystkich bilety, do tego coś do picia i do jedzenia i jesteśmy gotowi na godzinę bajki czy półtorej godziny dobrego albo słabszego filmu. Zarówno dzieci, jak i dorośli bardzo lubią kino. A takie rodzinne wypady na pewno wszystkich bardziej do siebie zbliżą, zwłaszcza, że będzie to okazja do wspólnych rozmów i wszelkiego rodzaju analiz tego, co się obejrzało.

Tak samo jest z horrorami, niektóre obrazy są tak silne, że na długi czas są zakodowane przez mózg i odtwarzane mimo woli. Są horrory okrutne, drastyczne, ale też są taki, w których przez półtorej godziny nie popłynie żadna kropla krwi ale są tak psychologicznie dobrze zrobione, że boimy się bardzo. Nie zawsze wybranie horroru na sobotni wieczór jest dobrym pomysłem, czasem może to popsuć cały dzień i najbliższą noc.

Od czytelnika


Inspiracją dla Prison Break jest prawdziwa historia D.B. Coopera związana z najdłuższym śledztwem w USA zakończonym fiaskiem.Skazany na śmierć składa się z 4 serii ukazujących perypetie Michaela Scofielda i jego brata. Paul Sheuring stworzył świetną fabuł…

Wideofilmowanie Kielce

Dalej

Kompania braci

Dalej

Łowca przygód

Sean Connery zagrał także w filmie przygodowym. I tow dodatku w jednym z tych, który okazał się ogromnym sukcesem finansowym, bowiem do dziś dzień kupujemy te produkcję by mieć owy film w swojej domowe wideotece. Chodzi oczywiście o słynna trzecią część "…
Dalej

Gladiator

Dalej