produkcja filmów promocyjnych

Film i aktorzy Jak to się dzieje, że te wnętrza, które widzimy w scenach jakiegoś produkcji filmowej są akurat takie a nie inne? Najwięcej do powiedzenia ma tutaj scenograf, który zapoczątkowuje cały proces robienia scenografii, czyli na przykład wynajduje w mieście, w którym ma być kręcony serial czy film, odpowiednie miejsce. Może to być jakieś mieszkanie, które zobaczył u znajomych albo jakaś pusta hala, w której nikt nie mieszka a która czeka tylko na zaadoptowanie jej na potrzeby filmu. Kreowanie przestrzeni przez scenografa jest żmudnym procesem, każdy detal jest dobrany precyzyjnie. Kiedy już jest szkielet całej konstrukcji, swoją pracę z kolei zaczyna dekorator wnętrz. To on właśnie dopracowuje niezbędne do utrzymania całości detale. Każdy jest przemyślany, nie ma niczego zbędnego albo nieprzemyślanego, przypadkowego. Nad stworzeniem specyficznego klimatu przestrzeni trzeba się napracować, efekt nie zawsze jest taki jaki chcieliśmy uzyskać, wtedy pracę dekorowania wnętrza trzeba zacząć od nowa.

Plan zdjęciowy jest przygotowywany na bohaterów seriali prze rozpoczęciem każdego dnia zdjęć. Reżyser, który zjawia się na planie jako pierwszy, ma już wszystko przygotowane, podane na tacy. Każdy element wystroju wnętrza w mieszkaniach, które grają mieszkania bohaterów jest pieczołowicie i skrupulatnie przygotowany, żeby kamera nie wychwyciła żadnych niedociągnięć. Trudnością w pracy w filmie albo nawet serialu jest to, że ekipa ma określony czas na nakręcenie danych ujęć, nie można ich dopieszczać w nieskończoność. Trzeba postarać się, żeby zrobić wszystko szybko w jak najlepszym wykonaniu. To wiąże ze sobą pewne problemy logistyczne, na przykład trzeba czasami przewozić cała scenografię na miejsce, na plan i po zakończeniu zdjęć zabierać ja ze sobą Nie jest to wygodne dla ekipy filmującej, bo zajmuje dodatkowy czas, ale koniecznie, jeśli chce się pozostać przy tym określonym, wybranym przez scenografa miejscu, a zdarza się, że ono pełni na co dzień inna funkcję, np. biura.

Są produkcje, w których ekipa musi za każdym razem budować scenografię od nowa przyjeżdżając na plan, bo na co dzień grane wnętrza są czymś innym. Wiąże się to z tym, że ekipa filmowa musi pracować albo nocą, albo popołudniami, albo nad ranem albo w weekendy i dni dla normalnych ludzi wolne od pracy. Praca aktora to przede wszystkim ciężka fizyczna praca, nie do pozazdroszczenia. Trzeba ciągle czekać i uczyć się roli.

Od czytelnika

MJ

Michael Jackson nie zawsze był biały. Jego chorobliwie biała twarz nie jest zdrowa ani naturalna. Jest to efekt albo chory zwanej bielactwem, która polega na wybielaniu się samoistnym skóry albo wybielaniu za pomocą zabiegów plastycznych, głęboko ingerują…

Muzyka bez ZAiKS

Dalej

Ptaki Hitchococka

Dalej

Ichabod Crane

Ichabod Crane (Johnny Depp) to piewca postępu. Uważa, że za pomocą nowoczesnych metod badawczych da się złapać każdego złoczyńcę. Na dowód przybywa do małej miejscowości Sleepy Hollow, która nękana jest przez tajemniczego mordercę. Mieszkańcy są przerażen…
Dalej

Kroniki portowe

Dalej