Złote dziecko

Filmy i aktorzy "Złote dziecko" to komedyjka z gatunku lekkich łatwych i przyjemnych, w której rolę główną zagrał znakomity komik amerykański Eddie Murphy. Film ten został nakręcony przed dwudziestoma trzema laty. Za jego wyreżyserowanie odpowiedzialny był Michael Ritchie, scenariusz do niego natomiast został napisany przez Dennisa Feldmana. Murphy'emu na planie partnerowali tacy aktorzy jak między innymi J.L. Reate, Charles Dance, Charlotte Lewis, Victor Wong, James Hong oraz Eric Douglas. Tytułowy bohater - czyli Złote dziecko - obdarowany jest wielkimi mocami mistycznymi. Z tego właśnie powodu został on porwany przez złe siły. Chandler Jarrell (w tej roli właśnie Murphy) rusza mu z pomocą. Owe przedsięwzięcie nosi znamiona istnego szaleństwa i wiąże się z ogromnymi niebezpieczeństwami, jakim Jarrell musi chcąc nie chcąc stawić czoła. Przemierza w tym celu cały Tybet. Ma jednakże coś, co bardzo mu w tym wszystkim pomaga, a mianowicie wrodzony spryt oraz inteligencję. Dzięki temu ratuje skórę z tarapatów.

"Książę w Nowym Jorku" to kolejna bardzo znana propozycja dla wszystkich wielbicieli komediowego talenty Eddiego Murphy'ego, a także dla tych, którzy pragną miło spędzić czas na obejrzeniu lekkiej i przyjemnej komedii. Produkcja ta powstała dwadzieścia jeden lat temu. Za jej wyreżyserowanie odpowiedzialny był John Landis, scenariusz natomiast był wspólnym dziełem łącznie trzech autorów, z których jednym był Murphy. W filmie tym zagrali także tacy aktorzy jak dla przykładu Arsenio Hall, John Amos, James Earl Jones, Shari Headley, Eriq La Salle oraz Madge Sinclair. Bohaterem tej opowieści jest Akeem - mlody książę rodem z Afryki. Jego rodzicie dochodzą do wniosku, iż czas najwyższy, aby syn wstąpił w związek małżeński. Znajdują mu zatem odpowiednią - ich zdaniem, oczywiście - kandydatkę. Bohater ma jednakże zupełnie inne podejście do tego tematu, ponieważ nie chce, aby ktokolwiek mu narzucał, z kim się ma ożenić i postanawia sam sobie, wbrew rodzinie, znaleźć idealną dla siebie kobietę.

"Następne 48 godzin" to kawałek całkiem przyzwoitego kina sensacyjnego, w którym Eddie Murphy ponownie wcielił się w postać drobnego przestępcy Reggiego Hammonda. Jest to kontynuacja kinowego hitu zatytułowanego "48 godzin". Produkcja została nakręcona dziewiętnaście lat temu, a za jej wyreżyserowanie - podobnie jak w przypadku części pierwszej - odpowiedzialny był Walter Hill. Z kolei scenariusz napisali Larry Gross oraz John Fasano. Murphy'emu na planie partnerowali tacy aktorzy jak między innymi Nick Nolte (podobnie zresztą, jak i w części pierwszej), Andrew Divoff, Ted Markland, Brion James, Kevin Tighe oraz Brent Jennings. Hammond i Cates spotykają się po kilku latach. Ten pierwszy nadal siedzi w więzieniu. Cates przychodzi ponownie prosić go o pomoc, o czym Hammond kompletnie nie chce słyszeć. Jest na Catesa po prostu wściekły. Koniec końców nie ma jednak innego wyjścia i zgadza się już po wyjściu na wolność. Okazuje się bowiem, że mafia dybie na jego życie, a stawka w grze jest ogromna.

Tagi: jones, kryminał, fan | Katalog podstron

Od czytelnika


"Harry Potter i Czara Ognia" to czwarta część sagi o przygodach młodego czarodzieja Harry'ego Pottera oraz jego przyjaciół i jednocześnie pierwsza, w której Ralph Fiennes objawił się w pełnej krasie jako demoniczny Lord Voldemort. Aktor jest tak znakomici…

Forum filmowe

Dalej

wideofilmowanie w zamościu

Dalej

Tarantino

O tym dlaczego Tarantino stał się sławnym reżyserem. Bez wątpienia Quentin Tarantino, wybitny twórca kina postmodernistycznego, jest jednym z najchętniej oglądanych i najczęściej dyskutowanych współcześnie reżyserów. Urodził się 27 marca 1963 roku w Knoxv…
Dalej

Ocean's Twelve

Dalej